Skocz do zawartości

Toruń i okolice - miejsca do latania


labo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Szukam od pewnego czasu jakiegoś terenu nadającego sie do latania w Toruniu i jego pobliżu.

Widomo że lotnisko, ale to AP, więc się tam nie polata niezrzeszonemu i teren za Cmentarzem Komunalnym. Są jeszcze jakieś większe tereny do polatania w Toruniu i bezpośrednich okolicach? Chodzi mi o równy teren do startów i lądowań na ziemi.

Teren przy OBI dla mnie jest za mały i w środku miasta, a ja bym chciał polatać wyżej i dalej.

Nie interesuje mnie Fordon czy okolice Starogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rafale, nie znam Torunia dobrze, ale wydaje mi się, że takie tereny są przy Olsztyńskiej między Szosą Lubicką, a Olimpijską. Dalej przy wyjeździe ul. Grudziądzką w stronę Chełmna po prawej (przed cmentarzem) - ale tam jest trochę krzaków. A kociewska i okolice oczyszczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, googlemaps mam już przeglądnięte.

 

Piotrze, na ten teren koło Cmentarza, to sie chyba przeniosę. Będzie okazja spotkania kogoś z modelarzy.

 

Szukam natomiast jakiegoś terenu (łąki, aby startowac z ziemi czy na niej lądować) gdzieś niedaleko poza Toruniem, aby polatać trochę wyżej i nie bać się, że w razie braku zasięgu jak model odleci, to zrobię komuś krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podpowiem w prawdzie nie jest tam płasko,

ale fajne miejsce do polatania na zboczu .

Mowa o toruńskim wysypisku śmieci .

Nie latałem ale mogę tylko westchnąć przejeżdżając .

 

Mieszkam w Inowrocławiu i tutejsze "górki "mam już poskromione .

 

Płasko i miejscowo bez krzaków jest na terenie wojskowym przylegającym do obwodnicy Torunia .

 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!!!

 

KOLEDZY.

 

Tu nasuwa mi się pytanie ,czytając pierwsze posty tego tematu .

 

Czy lotniska A P są przyjazne niezrzeszonemu modelarzowi .

Czy jesteście witani "miłymi słowami "przybywając na lotnisko z modelem .

Dlaczego większość z nas lata poza lotniskami A P mając je we własnym mieście .

 

Post może nie w tym miejscu forum

w razie proszę o przesunięcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dwie grupy ludzi. Jedna to taka, którzy sa członkami AP, latają EXTRAmi po 3m za wielka kasę i oni latają na lotnisku. Mogę przytoczyć też osobę (a ponoć jest ich więcej), którzy byli członkami AP i latali od święta małymi samolocikami. Problem mieli tylko taki, że jak właśnie to "święto" było i przyjechali, to na lotnisku, a to jakieś tam loty, a to tamto a to owo i wracali do domu z modelem pod pachą. Nie są już członkami AP. Latają tam, gdzie inni niezrzeszeni.

Ja na lotnisku też nie latam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jako że jestem zagorzałym rowerzystą, znalazłem takie mega wypasione miejsce, a dokładniej mówiąc jadąc na Kaszczorek ulicą Ligi Polskiej, zaraz za cmentarzem skręcasz w prawo i jadąc tą drogą zobaczysz po lewej jakieś niebieskie wodociągi ogrodzone siatką. Obok nich znajduje się ścieżka, która doprowadzi Cię prawie do samej Wisły i olbrzymich połaci pól. Lub też jadąc od strony OBI-ego zjeżdżasz ulicą Przy skarpie i zaraz po zjechaniu z górki masz wjazd po prawej na pole, zaraz za przystankiem. Okolica piękna, bardzo cicho i dużo miejsca, a co ważne dla mnie praktycznie bezludna :) Jak już zbuduje swój pierwszy samolot z całą pewnością tam go oblatam

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie miejsce całkiem ładne.

Ja przeniosłem się na teren z północnej strony Cmentarza Komunalnego przy wylocie na Gdańsk. Prawie za każdym razem jak jest ładna pogoda, to ktoś tam lata z modelarzy, choć przeważnie po kilka osób. Ma to tę zaletę, że zawsze można zasięgnąć rady czy wiedzy bardziej doświadczonych. Dzisiaj też byłem i spotkałem kolejnego nowego modelarza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.