Skocz do zawartości

Środek ciężkości a oś modelu.


TOMEK.CEKALA

Rekomendowane odpowiedzi

oś pozioma modelu i skrzydła są w poziomie to model jest prawidłowo wyważony

Oś pozioma - długa - modelu raczej nie jest równoległa do osi długiej skrzydła gdyż skrzydło ma pewien profil, a do tego jest zamocowane najcześciej pod pewnym kątem do kadłuba modelu. Ale sprawdzasz dobrze - wystarczy, że nos kadłuba jest w poziomie lub nawet lekko pochylony bardziej niż w poziomie. To dotyczy elektryków bo w spalinie będzie (nos) pochylony bardziej z uwagi na to, iż wyważenie przeprowadzamy na pustym zbiorniku paliwa. Gdy je uzupełnimy nos będzie cięższy i już :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem o co chodzi przy okazji wyjaśnił się inny problem który mnie męczył .Ps-piękny model,sam kiedyś myślę zbudować jakiś model z Pierwszej Wojny Światowej.

 

EDIT:

Mój model to samoróbka zrobiony na podstawie zdjęcia wicherka z jakiejś książki więc wymiary są zupełnie przypadkowe jak i cała konstrukcja była wymyślona prze zemnie więc jak określić ten nieszczęsny środek ciężkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.