Skocz do zawartości

Turnigy nie działa


GAWPIO

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

 

Moja Turnigy dotarła wczoraj. Dałem nowe eneloop`y a aparatura milczy - całkowity brak oznak życia. Panowie ratujcie :cry:

1. Sprawdź, czy masz napięcie na wyjściu z koszyka,

2. Sprawdź połączenia w aparaturze (czy np. nie wysunęła się któraś złączka/nie odlutował przewód),

3. Daj maila na PW, to Ci podeślę schemat aparatury i wg niego możesz dalej sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest właśnie w tych tanich chińskich aparaturach a potem ktoś na forum wciska człowiekowi że ten cały turnigy jakaś super aparatura miałem dwie aparatury komputerowe w przeciągu trzech lat i myślę że i w mojej futabie i w dx6 niedopuszczalną rzeczą było by to że coś wewnątrz by się odlutowało albo żeby kable pękały w połowie długości. I nie rozumiem co ta aparatura ma w sobie takiego przekonującego że ludzie robią sobie problemy sprowadzają ją z Chin itd. Jak dla mnie jej jakość pozostawia wiele do życzenia skoro już z nowiutką aparaturą dzieją się takie rzeczy co dopiero po roku albo dwóch. Mi szkoda było by nerwów i tyle róbcie co chcecie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest właśnie w tych tanich chińskich aparaturach a potem ktoś na forum wciska człowiekowi że ten cały turnigy jakaś super aparatura miałem dwie aparatury komputerowe w przeciągu trzech lat i myślę że i w mojej futabie i w dx6 niedopuszczalną rzeczą było by to że coś wewnątrz by się odlutowało albo żeby kable pękały w połowie długości. I nie rozumiem co ta aparatura ma w sobie takiego przekonującego że ludzie robią sobie problemy sprowadzają ją z Chin itd. Jak dla mnie jej jakość pozostawia wiele do życzenia skoro już z nowiutką aparaturą dzieją się takie rzeczy co dopiero po roku albo dwóch. Mi szkoda było by nerwów i tyle róbcie co chcecie.........

Zapomniałeś dodać jeszcze, że dopiero co kupiłeś sobie DX6.

 

Czapki z głów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale Dx'y są robione z jakąś starannością a czym może być aparatura 9 kanałowa za 80$ w Polsce 9 kanałowa aparatura hiteca kosztuje 4 razy więcej więc coś tu jest nie tak chyba....

Dx'y składaja takie same żółte rączki :rotfl:

Czym może być aparatura za 80$ ?Bardzo dobrą alternatywą dla aparatury za 180$. Możliwość zmiany oprogramowania a co za tym idzie-mnogość i różnorakość opcji, o których Twój DX może pomarzyć .

A o którym Hitecu piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest właśnie w tych tanich chińskich aparaturach a potem ktoś na forum wciska człowiekowi że ten cały turnigy jakaś super aparatura miałem dwie aparatury komputerowe w przeciągu trzech lat i myślę że i w mojej futabie i w dx6 niedopuszczalną rzeczą było by to że coś wewnątrz by się odlutowało albo żeby kable pękały w połowie długości. I nie rozumiem co ta aparatura ma w sobie takiego przekonującego że ludzie robią sobie problemy sprowadzają ją z Chin itd. Jak dla mnie jej jakość pozostawia wiele do życzenia skoro już z nowiutką aparaturą dzieją się takie rzeczy co dopiero po roku albo dwóch. Mi szkoda było by nerwów i tyle róbcie co chcecie.........

 

była to wina (sprzedanej) dx6i... Początek był taki że oryginalny odbiornik (ar6200) po prostu padł, zimny lut na pinach , lecz znajomy (modelarz) sprawdził i nie był to zimny lut, po prostu coś poszło na procesorze

w temacie awaryjności pozamiatane jeśli masz dalej wątpliwości poczytaj zagraniczne fora... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem powiedzieć ,że zasięg jest w porządku ,ale już mi w środku aparatury raz kabelki od steru kierunku się oderwały ,ale je przylutowałem

Pozwoliłem sobie przytoczyć wypowiedź jednego z kolegów naszego forum mowa tu oczywiście o turnigy 9 myślę ze to samo mówi za siebie.... Żeby w obudowanej aparaturze odpadały kable od płytek to jest już naprawdę nie do zaakceptowania. Tak więc prosił bym wszystkich ślepo zapatrzonych w swoją aparaturę modelarzy poniżej 15 roku życia o niebronienie tej aparatury. Miło było by też jeśli w tej dyskusji zabrał by głos ktoś z bardziej doświadczonej grupy modelarzy, bardziej obeznanych w temacie aparatur i wyjaśnił czarno na białym że kupując hiteca czy futaby nie wywala się kasy w błoto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są pojedyncze przypadki, które zdarzają się w przypadku KAŻDEGO sprzętu.

 

A teksty takie jak ten:

Tak ale Dx'y są robione z jakąś starannością a czym może być aparatura 9 kanałowa za 80$ w Polsce 9 kanałowa aparatura hiteca kosztuje 4 razy więcej więc coś tu jest nie tak chyba....

świadczą tylko o tym, że nie masz zielonego pojęcia, o czym mówisz. Poczytaj wątki o tej aparaturze na forum a dowiesz się ciekawych rzeczy, takich jak np. to, że ( o ile pamiętam ) Turnigy 9X ma te same potencjometry, co tak chwalone przez ciebie DX6i.

 

O tym, jakie możliwości ma ta Turnigy po zmianie oprogramowania nawet nie będę wspominał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vertigoo ,chwalisz ,chwalisz tego spectruma , niech CI się zepsuje odbiornik, ar6200 na zagranicznych forach ma bardzo złą opinie, 300 zł za odbiornik? PODZIĘKOWAŁ... sam miałem problemy z ar6200, robila co chciała, albo dało się polatać "normalnie" albo się rozbindowywała i koniec. Kolega w Trexie 600 miał podobną sytuacje. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem że pozbyłęm się spectruma... Przeczytaj sobie na rcgroups ile ludziom łamią się "pstryczki" Wziąłem Dx6i i "Turnigy" w łapy i turnigy nie odbiega w ogole od dx6i.. Co z tego że spectrum ma swoje "kodowania" jak spectrum odejdzie w zapomnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem najszczęśliwszym człowiekiem że pozbyłęm się spectruma...

Tak, tak. Zauważyłem, że od razu Ci lepiej:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=37534

To jest bliźniacza aparatura do Turnigy 9x, jakby ktoś nie wiedział... :?

 

A powiedz, używałeś do AR6200 voltage protectora?

Używam DSM2 od 3 sezonów i nigdy nie miałem najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.