Skocz do zawartości

Ażurowanie: balsa depron


crosser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Być może podobny patent był prezentowany na forum.

 

Dołączona grafika

 

Zawodowo zajmuje się odbudową i rekonstrukcją zabytkowych głównie motocykli ale również aut. Dziurkaczy takich używam głównie do dorabiania nietypowych- niedostępnych uszczelek obecnie również do ażurowania balsy i depronu. Maksymalną grubość balsy jaką można "dziurkować" owym narzędziem to 3mm bez strachy, że się rozejdzie. Przy odpowiedniej technice polegającej na delikatnym dociskaniu i jednoczesnym przekręcaniu a to w prawo a to w lewo spokojnie można ażurować balsowe żeberka o grubości 5mm. Z depronem i materiałami depronopodobnymi niema takiego strachu bo jak wiadomo są one bardziej elastyczne niż balsa. Posiadam dwa zestawy takich dziurkaczy. Pierwszy o średnicach od 3 do 40mm lecz ten konkretny był bardzo drogi. Drugi widoczny na zamieszczonym zdjęciu nabyłem w castoramie za około 20zł i do celów modelarskich w zupełności mi wystarcza. Dodam, że są one bardzo ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

tytan12 a według Ciebie używanie spinaczy do bielizny, paneli podłogowych czy też szpilek krawieckich w modelarstwie też jest "inszą innością"? bo jeśli tak to większość z nas jest :crazy: Potrzeba matką wynalazku i nawet najdziwniejsze rozwiązanie ułatwiające pracę jest dobre i w moim mniemaniu całkiem normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.