Skocz do zawartości

Wybór regulatora


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie regulator jakieś 30A. Niby wszystko jasne, a jednak nie... Kiedyś pare lat temu w instrukcji podawano również ile serw standard czy mini można podłączyć. Z reguły były to 3 mini ale ja wstawiałem 4 i nie było problemów. Teraz muszę wstawić 6 i pytanie zasadnicze - jakiego konkretnie regulatora szukać obsługującego aż tyle serw :?: Zapewne istotne będzie tu BEC (?) prawie wszystkie Turnigy mają 2A, a te wczesne Tower Pro miały 3A. Czy muszę szukać takiego np 5A (BEC) o ile takie są? A jak to wygląda w przypadku dwóch regulatorów łączonych równolegle - model dwusilnikowy - :?: Czy w tym przypadku najzwyklejsze np te 2A wystarczą?

I druga sprawa - teraz często podają do jakich prędkości obrotowych silnika i ilu polowych sa przeznaczone - Czy na to też koniecznie trzeba zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej regulator z tzw SBEC-em czyli impulsowy zasilacz BEC, albo oddzielny albo razem z regulatorem. Charakterystyczne jest to że taki BEC może pracować nawet przy pakiecie 5-6S LiPol, czyli zasilaniu 25V. Bece impulsowe mają z reguły prąd maksymalny powyżej 3A i jeśli są to małe serwa (do 10-12g wagi) powinien wystarczyć np. taki regulator http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=13429 . Jeśli masz większe serwa, jeśli jest to szybowiec/motoszybowiec to raczej rozważyłbym oddzielne zasilanie albo osobnym pakietem, albo osobnym BEC-em. Szybowiec potrafi bardzo mocno obciążać kilka serw na raz w czasie kilkudziesięciu sekund, albo nawet ciągle, dlatego i zasilanie i serwa muszą być wytrzymalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Qrcze szkoda, że wczesniej nie pomyślałem o tym bo paczuszka z hK przyszła wczoraj...

Wodel to łódź latająca Aqua Star ale przerobiona na wersję dwusilnikowa dlatego dwa regulatory. Obsługiwane będą lotki x2, klapy x2, wysokosć i kierunek czyli 6 serw. Czy ten model o wadze lekko - a moze nie - ponad 1kg przy rozp 120cm będzie mnie lub więcej obciązał serwa tego nie wiem. Wiem tylko, że radzono mi dodatkowe zasilanie serw ale tego chciałbym uniknać ze względu na pakiet.

Tomek - nie mam teraz czasu więc dopiszę tu jeszcze moje zapytania co do odpięcia czy podłaczenia dodatkowego BEC bo nie bardzo qmam o czym móweimy a nie mogę sieteraz rozpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.