Skocz do zawartości

Jak ustawić klapy w aparaturze Turnigy 9X


TomekONY

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam popularną ostatnio budżetową aparaturę Turnigy 9X.

Jestem w trakcie dobierania wyposażenia do modelu i zastanawiam się jak skonfigurować aparaturę aby można było używać klap.

Na pewno na forum jest ktoś kto lata modelem o podobnej konfiguracji oraz posiada tą aparaturę, co ja. Proszę więc o pomoc.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak ale w temacie opisane jest jak skonfigurować aparaturę na klapolotki a nie przy konfiguracji gdy faktycznie posiada się klapy i lotki osobno...

Każda klapa jest na osobnym serwie? A czy nie można by dla klap wykonać tych mixów jak podał strejla-u a lotki zostawić na klasycznym flaperonie , który on wyłączył? Też mam tą aparaturę dopiero kilka dni i kombinuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klapy na jednym serwie i lotki na dwóch serwach i wszytko działa bez problemu tak jak chciałem.

 

Klapy działają na przełączniku 3 pozycyjnym otwierają się w dwóch pozycjach + jest możliwość domixowania do tego SW ( u mnie w rwd po właczeniu klap mix nie był konieczny).

 

Udało mi się też zrobić włączenie klap i klapolotek na raz ale tylko w jednej pozycji też z możliwością mixowania SW...

 

Jak dobrze pamiętam to jeden mixer został wolny i bez problemu można by zrobić klapy n 2 serwach lub przez kabel y jak kolega pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz klapy na dwóch serwach i dwóch kanałach to nie ma możliwości domiksowania wysokości.Chyba że u mnie nie działał mixer(działał ale wychylał ster na max albo w czasie zaciągania nagle w drugą stronę),ale po podpięciu na Y kablach wszystko działało poprawnie włącznie z domiksowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Próbuję ustawić na oddzielnych kanałach klapy tak aby na 1 z nich wstawiać revers ponieważ na Y-kablu działają jak lotki :/

Zastanawiam się czy tak da radę czy też muszę zmienić ustawienie 1 serwa w skrzydle Bixa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUUUU... ale archeologia :)

Jakie masz oprogramowanie tegoż urządzenia ?

Jeśli opentx to w Companion masz to w konfiguratorze zrobione 2 serwa na lotki i oddzielne 2 serwa na klapy.

 

Nie posiadam tego radia patrzę jedynie na to co mi pokazuje oprogramowanie opentx i companion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Y kablu nie zrobisz. Musiałbyś fizycznie odwrócić jedno serwo.

Albo na 2 kanałach.

 

A jak masz tą apkę to kup sobie programator

i wgraj jakieś alternatywne oprogramowanie.

Będziesz mógł w prosty sposób miksować wszystko ze wszystkim

łącznie z przełącznikami i pokrętłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard :-)

Dla kogo archeologia dla innego pionierstwo ;-)

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Sebastian standart standartem, ale po co się wk....ć że czegoś nie do się ustawić. Zmień soft w aparaturze na ER9x. Polecam zmianę softu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, podziwiam Twoją cierpliwość :D

 

Weź nożyk i popraw gniazdo jednego z serw klap (zrób je odwrotnie). Będziesz miał tak, jak jest poprawnie. Będzie działał kabel Y

 

Tutaj o tym pisałem - http://pfmrc.eu/index.php?/topic/36909-bixler-2-kit-dla-zoltodziba-jakie-elementy-dokupic/page__view__findpost__p__463608

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek to akurat najprostsze rozwiązanie które traktuje jako ostateczność :-) jeśli nadajnik ze standardowym softem nie podoła ustawieniu klap na 2 oddzielnych kanałach to pewnie tak zrobię. Bo to szybsze niż zmiana softu i mniej na tym tracę :-)

Zanim zmienię soft (prędzej czy później na bank to nastąpi) wolę rozkminić to co mam aktualnie bez straty gwarancji. Choć i z tej pewnie (oby tak było) nie skorzystam.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.