Skocz do zawartości

Jak głośne są benzyniaki?


Deem

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem chyba wszystko o silnikach benzynowych i pozostał ostatni dylemat. Nie chcąc psuć jak dotąd dobrych stosunków sąsiedzkich mam pytanie raczej natury estetycznej. Czy silniki benzynowe są głośne? tu dotyczy DLE30 lub podobnej pojemności. Oczywiście ciężko jest to opisać ale może jako punkt odniesienia podam ASP46 lub LA46. Większość moich silników to czterotakty a te jak wiadomo są zdecydowanie cichsze. Może można zastosować jakiś odpowiedni tłumik dostępny w handlu do tego silnika.

Jeszcze jedno pytanie; czy zbiorniki do metanolu po wymianie korka można stosować do benzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy głosne to odczucie subiektywne; OS LA 46 wydaje zupełnie inny dźwięk niż benzyna np 26cm. Według mnie i kolegów DLE 30 jest akurat bardzo głośny gdyż to coś co dołączono jako tłumik to zwykła puszka. Według mnie w powietrzu był bardzo g.łośny. Na stronie youtube mam kilka filmów z pracy różnych silników w tym 26cm benzyna. Wszystko się dzieje w kompleksie garaży więc dxwięk roznosi się. Wpisując login Florek56 możesz je obejrzeć. Mego DLE 30 jeszcze nie odpalałem. Natomiast na video google mam filmy z pracy silnika 22cm i 32cm Homelite. filmy te są też w moim temacie o tych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZDZ 80 RVJ i ZDZ 50 NG na tłumikach typu pitss są głośne ale w porównaniu z z DLE 30 (koledzy mają) to są ciche! zresztą jest tak jak Fokker napisał. Miałem MVVS 26 benzynę to z rurą rezonansową pracował naprawdę cicho, ale to są moje subiektywne odczucia bez urządzeń pomiarowych.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja właśnie potrzebuje wyciszyć DLE-30.

Mam pytanie, czy wystarczy kupić w tym celu tłumik typu Pitts (taki http://www.nastik.pl/tlumik-dle30-p-3143.html) czy lepiej takie coś http://www.modelmotor.pl/tlumik-do-silnika-26-32-cm3-benzyna-kompletny-zestaw.html czy rurę ? Rure itp ciężko zamontować w moim modelu raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.