Skocz do zawartości

"Prawie SU 26" - a może jednak spalinka


TKC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dłubiąc przy speedzie 400 aero (tutaj jest relacja z jego budowy), zastanawiałem się co wrzucę na pokład mojego "prawie SU26" (tutaj parę informacji o nim i relacja z budowy) ( pełna wielozadaniowość ;) ) i przyszło mi do głowy, że może by wsadzić tam spalinkę.

Jako, że jestem całkowitym laikiem jeżeli chodzi o silniki spalinowe i konstrukcję modeli pod te silniki, spędziłem 2 dni w sieci zbierając wszystkie okruchy informacji, które pomogły by mi poszerzyć moj zakres wiedzy w tym temacie.

I tak zastanawiam się na razie czy to wogóle ma sens:

 

- ze względu na wytrzymałość konstrukcji. Idąc od środka kadłuba ścianka ma następującą budowę - laminat, styropian, papier na wikol i farba - myślę jednak, że tutaj nie powinno być większych problemów.

 

- czy temperatura silnika (tłumika) nie zacznie mi wpływać negatywnie na przekładkę styropianową (topić ją)

 

- wydaje mi się że do napędu tego modelu silnik OS MAX 46AX powinien być odpowiedni, czy się nie mylę i nie przeginam albo w jedną albo w drugą stronę ?

 

- na pewno trzeba będzie czymś zabezpieczyć farbe akrylową przed paliwem - czyli następna warstwa(y) lakieru - z tego co znalazłem stosuje się w tym celu lakiery dwuskładnikowe lub jednoskładnikowe ( poliuretanowe) - a może jakieś inne rozwiązanie niż lakier poluretanowy(?), jaki konkretnie typ lakieru (np. domalux ma kilka różnych) i czy mi się to nie pogryzie z obecnym malowaniem (pewnie trzeba będzie przetestować). Nadmienie że malować chcę natryskowo małym pistolecikiem (troche większy od aerografu) - tak został pomalowany już kadłub.

 

Na chwilę obecną więcej pytań brak. (trzeba będzie przeszukiwać dalej przepastne głębie netu) A może ktoś wrzuci jakieś linki do kompendium wiedzy (tzw wiedza ekspercka) o silnikach spalinowych (na razie w grę wchodzą 2-takty), czy na co zwrócić uwagę przy budowie modelu spalinowego, (nie chcę popełniać szkolnych błędów).

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy mogę prosić o plany

Witaj,

mój model jest konstrukcją niesprawdzoną. Niestety nie posiadam do niego planów jako takich. Powstała tylko ogólna koncepcja (sylwetka modelu i parę przekrojów), która jest implementowana bardziej lub mniej zgodnie z ogólnym zarysem i postempem prac. Jedynymi elementami, którch się trzymałem jest klika przekrojów kadłuba (tam też niestety pojawił się mały błąd w rysunkach) i wymiary długości bloków kadłuba między tymi przekrojami - rzeczone w wątku o budowie "wydmuszki". Ogólny zarys stateczników został mniej więcej zachowany względem "koncepcji" ale już na przyład zwiększyłem trochę rozpiętość centralnej części skrzydła. Także jak widzisz, wszystko jest jak na razie pewną improwizacją która mam nadzieję, gdy i kiedy skończę, poleci - a jakie będzie miała właściwości lotne - zobaczymy :)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.