Skocz do zawartości

Bateria z komórki


tede1408

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chodzi mi o mały szybowiec bez silnika, tylko stery.

Może nawet skombinuję drugą, taką samą.

Postaram się uzyskać 7,2V.

Serwa potrafią wziąć sporo prądu. Nawet kilka amper. Za dużo dla pakietu tego typu.

Pakiety stosowane w telefonach czy laptopach oraz podobnym sprzęcie mają b. małą wydajność prądową. Mają działać długo, a to oznacza b. mały pobór prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa potrafią wziąć sporo prądu. Nawet kilka amper. Za dużo dla pakietu tego typu.

Pakiety stosowane w telefonach czy laptopach oraz podobnym sprzęcie mają b. małą wydajność prądową. Mają działać długo, a to oznacza b. mały pobór prądu.

MADRIAN, ja Cię podziwiam za cierpliwość :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...też miałem li-polka od SE i od razu wylądował w koszu...

No nie, a ekologia :?: :shock:

Użyłem przenośni, wiem jak niebezpieczny może być li-pol w nieodpowiednich warunkach..

 

Miałem kiedyś takiego rozwalonego li-polka, szkoda gadać, sama chemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bateria ma pojemność 900 mAh. To o 50% więcej. Nie wystarczy?

Ty piszesz o pojemności, a tu się mówi o prądzie. Wyobraź sobie, że 4 paluszki to mała butla Coli, a to akku to większa butla Coli. To jest pojemność prądu.

A prąd to szyjka, przez którą wylatuje ta Cola.

Twoja bateria ma szyjkę wielkości zapałki, a serwa potrzebują butelki z szyjką grubości kciuka. Dlatego komórka pociągnie bo zapałka jej wystarczy, a serwa nie bo potrzebują kciuka.

Kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.