Skocz do zawartości

Śledzenie samolotów online :)


moriq

Rekomendowane odpowiedzi

Może część z was zainteresuje strona jaką wczoraj podesłał mi ojciec, potem przez ponad godzinę stałem z lornetką w oknie bawiąc się w spotrera :)

 

www.flightradar24.com

 

Zdziwiło mnie, że samoloty które często widzimy na niebie są odległe od nas nawet o 50-70km a mimo to są doskonale widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Temat był chyba ze 3 razy już na forum. :wink:

Stronka fajna, choć nie wszystkie maszyny mają odpowiednie transmitery, żeby je widzieć na tej stronie.

 

Po kliknięciu na ikonkę samolotu wyskakuje opis - typ maszyny, numer lotu, skąd dokąd itd.

Niektóre samoloty mają też linki do "swoich stron" gdzie można zobaczyć wykaz ich ostatnich lotów. Wtedy można podziękować bogu, że nie pozwolił nam zostać pilotem linii lotniczych. :twisted:

Nieraz maszyny są w drodze 12h, z krótkimi przerwami na przeładunek.

 

A co do samolotów, znajdź sobie wysokie miejsce , ponad horyzont (góra, wieża itd). W czysty dzień (chodzi o przejrzystość powietrza), najlepiej w okolicach zachodu słońca patrz za lecącą maszyną. Nieraz będziesz ją widział jeszcze z 200km, jako kropkę świecącej smugi kondensacyjnej. Szczególnie gdy leci w stronę zachodnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, powtórzyłem się jednak na usprawiedliwienie powiem, że wyszukiwaczka nie znalazła mi tematu po wpisaniu flightradar24 - tyle, że szukałem niezalogowany :/

 

Adam_max, z moich wczorajszych obserwacji wynika że położenie samolotów jest naprawdę online - różnice kilku czy też kilkunastu sekund pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre samoloty mają też linki do "swoich stron" gdzie można zobaczyć wykaz ich ostatnich lotów. Wtedy można podziękować bogu, że nie pozwolił nam zostać pilotem linii lotniczych. :twisted:

Czemu tak Pan uważa? Myślę, że pilot linii lotniczych to dobra praca, jeżeli lubi się to robić.

No, ale odpowiedzialność duża jest. Osobiście na tą chwilę to idę w podobnym kierunku, a mianowicie chcę dostać się do WSOSP w Dęblinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mianowicie chcę dostać się do WSOSP w Dęblinie.

Życzę powodzenia, ale mój wujek chciał się tam dostać, a że wszystkie wymagania miał OK, to mu wymyslili, że ma niedoleczone ucho. Ci z wiekszymi plecami muszą sie dostać, a zwykły człowiek może sobie raczej pomarzyć. Łatwiej pewnie byłoby się dostać do Rzeszowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe strony :)

"sound ze zbliżania" też interesujący ;)

 

Stronka fajna, choć nie wszystkie maszyny mają odpowiednie transmitery, żeby je widzieć na tej stronie.

No, niestety...

Jak śledzę to co mi teraz nad głową podchodzi do lądowania, to najwyżej co trzeci samolot jest uwzględniony na mapce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomarzyć sobie można sam kiedyś o tym myślałem ale mam wadę wzroku i koniec, ale tobie życzę powodzenia

Ja też, w dodatku astmę. Z resztą nie wiem, czy dałbym radę nawet szkolnym szybowcem latać

Skoro można z astmą biegać w maratonach narciarskich ;) to latać szybowcem też. Tam tylko siedzisz w fotelu i ruszasz joystickiem. :P Zawsze możesz też zabrać sobie termos z tlenem. :faja:

 

Poza tym, większość szybowców ma specjalną maskę do oddychania... :rotfl: Przy drązku sterowym, między nogami. Tylko ze względu na redukcję wagi, wężyk jest dość krótki i trzeba się mocno nachylić. :devil: :twisted:

Na kursie na pewno każą ją wypróbować. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, większość szybowców ma specjalną maskę do oddychania... :rotfl: Przy drązku sterowym, między nogami. Tylko ze względu na redukcję wagi, wężyk jest dość krótki i trzeba się mocno nachylić. :devil: :twisted:

Na kursie na pewno każą ją wypróbować. :lol2:

:D :D :D.... Słyszałem opowieści o osobach, które używały tej specjalnej maski w opisany przez Ciebie sposób :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.