Skocz do zawartości

Zwichrowane skrzydło od foli


kaczma2

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Ktos próbował ? Bo moje skrzydło do funflay / podobne jak madman/ po zimie się zwichrowalo na splywie na dl ok 110 cm odchyłka 1 cm . Zastanawiam się czy je naprezyć i całe przeprasowć -- Ktos tak robił ???? Czy pomoże ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam krzywy spływ czy skrzydło kładę je na prostej desce wypukłością do góry by mieć odnośnik kiedy będzie proste i grzeję je żelazkiem od góry. Wszystko z wyczuciem i żelazkiem delikatnie muskam skrzydło cały czas kontrolując by nie przegiąć w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda to :

2 listwy tak z 15x15 przybite do deski montazowej tak by krawedz natarcia miala sie gdzie dobrze trzymac.

2 podobne listwy po oby stronach listwy splywy, zacisniete.

Przymierzyc i zmusic by splyw i natarcie byly rownolegle - zona mi w tym zwykle pomaga - trzymajac ten caly interes.

I opalarka/suszarka do wlosow po wszystkim, bez wyjatku. Poczekac chwile by wystyglo i jak dotad bez pudla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Ja podobny problem ze zwichrzonym skrzydłem miałem z michasiem od pana Mirka. Na początku nie zauwarzyłem tego problemu lecz miałem duże problemy ze statecznością lotu. Przyjżałem się dokładnie profilowi i był zwichrzony około 1.5cm. unieruchmiłem jedną połówkę skrzydła na stole druga połowa została ustawiona równolegle do stołu i grzanie opalarką z obu stron połówki. Teraz model lata sam nie zadziera nosa i ładnie szybuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.