Skocz do zawartości

Mój Spitfire- kilka pytań.


wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jest to mój pierwszy temat na tym forum i pierwszy model ESA. Jak na razie to mam tylko cessnę 206T z zestawu BMI i trenerka Prymusa (Więcej TU ) Jako dość duże górnopłaty nie latają za bardzo akrobacyjnie i szybko. Tak więc zachciało mi się spitfiera ( TAKIEGO ). na początku miał być tak jak oryginał: 100% depron i kadłub typu płaska decha, ale nie za bardzo mi się to bodobało więc zrobiłem kadłub ze styroduru 2cm powycinanego w środku maszyną (wujek prowadzi firmę reklamową) i z dwóch płyt depronu po obu stronach. skrzydła z depronu 6mm z dżwigarem sosnowym.

A pytania mam takie: Czy TAKIE serwa wystarczą do napędu SW i lotek (na dwa) i czy TAKIE serwo wystarczy do napędu lotek na jedno? (przewidywana waga ok.320g rozp. 920cm)

Czy można pomalować depron TYM? czy czymś innym?

 

Wiem, że model jest trochę za duży na ESA i depron nie jest za bardzo wytrzymały do walk. Tym modelem chcę rozpocząć "karierę" i poćwiczyć trochę "ostrego latania".

 

P.S. Czy w krakowie (Płaszów) Jest ktoś co lata ESA? Z góry dzięki za odpowiedzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczku!

jeśłi budujesz model ESA - to zacznij od przestudiowania regulaminu jak taki model ma wygladac ;)

 

po pierwsze za duża rozpietość

po drugie: oklejanie też nie ten teges w ESA

po trzecie: ESA to trochę urazowa dyscyplina -a materiały które zastosowałeś czynią z twojego latawidła jednorazówkę

 

więc... przemyśl sprawę czy jednak budujesz fightera ESA czy po prostu latający model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że model jest trochę za duży na ESA i depron nie jest za bardzo wytrzymały do walk. Tym modelem chcę rozpocząć "karierę" i poćwiczyć trochę "ostrego latania".

To ma być taki pierwszy krok. A tak w ogóle to TEDE1408 pisał żeby oklejać a ja nie zamierzam. A wzmocnienia węglowe dam, tylko wkroić w skrzydła czy przykleić z obu stron?(tzn. od góry i od dołu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij wiek łatwiej będzie odpowiadać ,chodzi o teoretyczny zasób wiedzy szkolnej czy życiowej.

Do rzeczy .

Skidan też zaczynal modelem z depronu ,ale Marek ma rację ,do pierwszego zderzenia z Piotrkiem.

Skoro jednak masz ploter za darmo to wytnij sobie najwyżej dwa modele o grubym kadłubie,zgodne z regulaminam ESA.Sklej UHU Porem,serwa trzy sztuki-dwa na lotki + SW,te z metalowymi zębami posłużą ci do wielu modeli ( Miszczu używał takie nawet w spalinowej WWI na lotki i SK),regulator 25-30 A bo mniej się grzeją + typowy silnik .

Rozbijesz takiego depronowca to przełożysz wyposażenie do modelu z EPP .

Jestem zwolennikiem ZACZYNANIA modelarstwa RC od modelu z EPP ale nie można nikogo zmuszać .

Depron ma też dla niektórych swoje zalety.Do walki niestety się nie nadaje.

Co do dźwigarów to węgiel pracuje na rozciąganie i dlatego trzeba zastosować dwa pręty jeden nad drugim w kierunku obciążeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo dziękuję! dostaje Pan ode mnie "pomógł".

Jak będę mógł to wrzucę fotki i jakiś filmik z oblotu. na razie muszę przywieżć wyposażenie (patrz: pierwszy link). a wzmocnienia dam tak: Dołączona grafika

Węgiel oczywiście od góry i od dołu. Jak tylko sobie zrobię taką "ramkę" to będę wycinał z EPP prawdziwe "kombaty" :)

 

P.S. TEN MODEL BYŁ MOJĄ INSPIRACJĄ

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.