Skocz do zawartości

Oriole czy dobry wybór?


albatros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zakupić model oriole http://allegro.pl/samolot-r-c-oriole-8910-duzy-zasieg-oraz-i1509209733.html , to bedzie moj pierwszy model motoszybowca ;) i mam pytanie czy jest możliwe zainstalowanie do niego akumulatory o wiekszej wytrzymałosci? tak by polatał z dobre 20-25 min i by sie ładował ok 1,5 godz , za wszystkie odpowiedzi bede wdzieczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

miałem kiedyś kiedyś ten model, to zabawka sterowanie ciągiem silników. Kadłub nie powala na zainstalowanie czegoś większego, chyba że poprzerabiasz- nie wiem czy się opłaca. Poszukaj czegoś bardziej zbliżonego do RC, zerknij w dział OD CZEGO ZACZĄĆ. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim zdaniem lepiej tego nie kupować, to jest zabawka, a nie model. Kup sobie lepiej coś profesionalnego np. Cessna 480, SkyLady. Abo zbuduj sam jakiś model i do niego jakiąś tanią aparaturkę kupisz. Np. na forum masz Rwd-5 z depronu bardzo fajny model, tanio zbudujesz, będziesz miał prawdziwy model, a nie zabawkę. A budowanie to też przyjemność i kompletowanie osprzętu. Początki są trudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie jest wart złamanej złotówki. Poczytaj w odpowiednim dziale co warto kupić.

Na moje eg-pro to dobry model na początek.

 

Kolego powyżej - miałeś Sky Laydy , że piszesz , że jest profesjonalny? Nie ma jak to dobre rady profesjonalnych modelarzy :?

 

Sky laydy to kolejny shit nie wart żadnej złotówki.

 

Dobra aparatura i odbiornik to podstawa i trzeba się liczyć

zaczynając modelarstwo z wydatkiem min. 1000zł na model , aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś to coś (wybacz, że nie napisze co, ale na tym forum nie wolno przeklinać)

Jeżeli mam określić Oriole dwoma słowami: NIE KUPUJ

Jeżeli mam go określić jedną emotikonką: :ass:

Jak bardzo go chcesz mogę Ci sprzedać za 10 zł to co z niego zostało po "kretowaniu się" (bo lataniem bym tego nie nazwał!)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już ten samolot.Ja już bym go nie brał, nawet gdyby mi ktoś go dawał za free. Wywalisz tylko dużo kasy ,a on przy nauce latania starczy na około 5 kretów(u mnie tyle gdzieś było), lepiej kupić sobie całe wyposażenie w hk i wyjdzie mniej więcej taka sama cena jak za ten samolot. Więc nie polecam

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wyniosą? Chodzi ci o cene materialów czy o cos innego? Depronu nie musisz kupowac wystarczy ze kupisz podklad pod panele tzw. izo floor. U mnie cena w budowlanym wynosila 20zl za paczke 3mm i 40zl za paczke 6mm. W paczce jest 10 sztuk. A klej mozna nawet kupic za 6zl zwykly polimerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.