Skocz do zawartości

Budowa modelu szybowce RC klasy f3j/m o nazwie Jastrząb.


Krzyś2

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak, lecz te grubsze są już węższe, jaosobiście posiadam 100g szpilek "krawieckich", lecz są one dosyć grube,tak jak zwykłe, nie zostają po nich wgl. ślady, a sprawdzałem, po gwoździu duże, przy 5 wbiciach raz mi się nawet balsa rozlazła wzdłuż słojów (5mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o pieniądze chodzi, bo jak Oskar zauważył to są grosze, ale i Krzysiek2, ja i inni z modelarni wykorzystujemy to co mamy

Co jakiś czas trzeba niestety pomyśleć o powiększeniu lub modernizacji parku maszynowego. Inaczej do dziś po warszatach krążyłyby kamienne toporki "po prapraprapra...pradziadku", który go używał w Bitwie pod Cro-Magnon... ;)

 

Jakby co miesiąc jedna osoba w modelarni kupiła jedną paczkę szpilek dla modelarni, to po roku macie zapas na parę modeli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyażurowanie konstrukcji otworami po gwoździach strasznie ją osłabi. Dlatego sądzę że lepiej jest to raczej w inny sposób rozwiązać, ponieważ w przeciwnym razie model może rozpaść się lub popękać już przy samym starcie. W młodym wieku uczęszczając na modelarnię, pierwsze modele robiło się byle tylko jak najszybciej zrobić, lecz jak wielkie było rozczarowanie jak model już przy starcie na holu poskładał skrzydła... Dopiero takie doświadczenia i rady starszych kolegów nauczyły rzemiosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wkleisz tę półke na serwa, lepiej wczesniej zrób dół kadłuba i wklej do niego hak do holowania, bo potem będzie to niemożliwe.

Słuszna uwaga. Z tym że nie tyle będzie to niemożliwe, ale bardzo utrudnione. W związku z tym najpierw zbuduj kadłub i go oklej, wtedy wkleisz zaczep holu (wygodniej się okleja bez niego), a na końcu półkę na serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam czy są i czy pasują wszystkie części skrzydeł.

Dołączona grafika

Okazuje się, że w zestawie brakuje trzech balsowych żeberek, a więc muszę je dorobić. Wykorzystuję do tego żeberka sklejkowe, które są w zestawie. Pomiędzy dwa takie żeberka wkładam balsę i szlifuję papierem ściernym na kołku, aż zrobię nowe balsowe żeberko dokładnie takie jakiego mi brakuje.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

yyy :) nie połamią się pod jednym warunkiem ;] Jeżeli robisz skrzydła dzielone, to postaraj sie zrobic mocne "pochwy" na bagnet łączący skrzydła. Ja swojego jastrzębia ubiłem właśnie przez to łączenie skrzydeł... Za mocne wyczepienie z holu i jebut tarach, skrzydła się złożyły i ubił kreta :D Skasowało mi kadłub do ostatniej wręgi :mrgreen: i tak jakoś wegetuje na półce ze 3 lata ;p Skrzydła są dość małe 1500mm wiec rób je cale, bez kesonu. Na spokojne latanie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.