Skocz do zawartości

Na co kleić Izo Floor?


labo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kleję polimerem, jednak przy klejeniu "na kanapkę" jest problem, bo spirytus nie ma jak odparować. W takim przypadku daję cienką warstwę kleju na obie klejone powierzchnie, następnie czekam kilka minut, aż klej przeschnie - nawet przy dotknięciu wydaje się już suchy. Wtedy sklejam, dociskam i już.

 

Generalnie kleję wyłącznie klejem polimerowym DRAGON i jest ok (+ tanio). Zasada wyschnięcia kleju przed połączeniem dotyczy wszystkich spoin. Przy większych powierzchniach klejenia trzeba dać mniej kleju i dłużej poczekać.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleję polimerem, jednak przy klejeniu "na kanapkę" jest problem, bo spirytus nie ma jak odparować. W takim przypadku daję cienką warstwę kleju na obie klejone powierzchnie, następnie czekam kilka minut, aż klej przeschnie - nawet przy dotknięciu wydaje się już suchy. Wtedy sklejam, dociskam i już.

Nie wiem jak inne powierzchnie kleisz(mniejsze) ale tak się klei polimerem każdy rodzaj(duże i małe pow.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie napisałem:

 

"Generalnie kleję wyłącznie klejem polimerowym DRAGON i jest ok (+ tanio). Zasada wyschnięcia kleju przed połączeniem dotyczy wszystkich spoin. Przy większych powierzchniach klejenia trzeba dać mniej kleju i dłużej poczekać. "Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wycinałem lotki w skrzydle, które zamknąłem dwa tygodnie wcześniej i w środku część kleju polimerowego (nie rozcieńczałem niczym) była w dalszym ciągu w postaci płynnej. Docisnąłem na noc elementy i rano spoina była już normalna. Wygląda na to, że bez dostępu powietrza ten klej wiąże naprawdę długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polimer -to już koledzy opisli jaki problem.A Uhu-por nie jest najlepszy do tego bo zasycha szybko-zanim nasmarujesz całą powierzchnię to wyschnie część zanadto, no i trzeba nim smarować obydwie klejone powierzchnie(to jest klej doskonały do niedużych powierzchni).

Moim zdaniem na "kanapkę" najlepszy Soudal D4/B4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon jest tak samo dobry jak UHU. I co ciekawe wśród fachowców branży budowlanej ma kiepska opinię. Że niby jest oszukany i rozcieńczony. Ale tutaj to zaleta, bo budowlańcy kleją na mokry klej, a my czekamy aż całkiem wyschnie.

Soudal jest lepszy, ale też gęściejszy, trochę ciężko połozyc cienka warstwę.

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polimer -to już koledzy opisli jaki problem.A Uhu-por nie jest najlepszy do tego bo zasycha szybko-zanim nasmarujesz całą powierzchnię to wyschnie część zanadto, no i trzeba nim smarować obydwie klejone powierzchnie(to jest klej doskonały do niedużych powierzchni).

Moim zdaniem na "kanapkę" najlepszy Soudal D4/B4.

Nie zgodzę się. UHU POR "łapie" nawet po 10 minutach "wysychania". Soudal z kolei "puchnie" i bardzo brudzi elementy. Spoina potem wygląda bardzo brzydko. Dobrze natomiast wypełnia szczeliny i jest świetny do połączeń pianka-drewno. Np. do oklejania skrzydeł fornirem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.