Skocz do zawartości

Ładowanie pakietów z akumulatora


mefisto.boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oglądając wasze skrzynki startowe, wpadłem na pomysł czy robiąc swoją mogę ładować pakiety w terenie. Ogólny pomysł jest taki, aby wsadzić akumulator 6V i podpiąć ładowarkę Accucel 6. Jest to możliwe?

Robił tak ktoś?

Nie piszcie żebym dokupił pakiety bo chcę jechać na lotnisko poniemieckie niedaleko, na jednym pakiecie latać a drugi w międzyczasie ładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólny pomysł jest taki, aby wsadzić akumulator 6V i podpiąć ładowarkę Accucel 6. Jest to możliwe? Robił tak ktoś?

Szczerze powiedziawszy to trudniej szukałbyś osoby pytając "Czy Ktoś tak NIE robił" :D

 

Ładowanie w terenie to podstawa, najczęściej korzysta się z akumulatora w samochodzie. Fakt faktem ładowarki potrzebują 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby jechać samochodem, jak widać jestem niepełnoletni a te lotnisko betonowe jest jakieś 2kilometry ode mnie. Akumulatory chciałem dać w obudowę od dużej skrzynki na narzędzia gdzie miałbym wszystkie rzeczy potrzebne. A całość prawdopodobnie wiózłbym sobie na zrobionym woziku do roweru.

 

A 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im więcej tym lepiej :)

z grubsza można policzyć na ile ładowań Ci ten bazowy aku starczy.

pakiety 3s mają podobne napięcie więc może możnaby założyć (niech się eksperci wypowiedzą).

że z aku 12V o x Ah pojemności naładujesz x*.80 Ah pakietów 3s

(dałem 80% sprawności całego rozwiązania, może za dużo?)

czyli np. z aku 10Ah 12V naładujesz 8Ah pakietów 3s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę wagę tego aku - jeśli chcesz poginać z nim kilka km na lotnisko to raczej ciężko będzie z aku samochodowym ;) wydaje mi się, że 17AH będzie optymalne - waga ok 6kg (tak na oko, nigdy nie ważyłem) a pojemność jest bardzo standardowa i zarazem tania (bardzo szeroko stosowane w systemach alarmowych) - o ile dobrze pamiętam kupowałem ostatnio po 35zł 7Ah a koło 80zł za 17Ah. Pozostaje kwestia ładowania takich aku - nie lubią ładowania dużym prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.