Skocz do zawartości

Ładowarka 10A


Jakub_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po wielu latach, chyba 5 czy 6, umarł cichą spokojną śmiercią mój poczciwy shark ;).

Następca musi być godny, tzn. bezawaryjny, z dobrym balancerem do konserwacji oraz z prądem ładowania 10A ze względu iż mam coraz więcej liposów rzędu 5Ah i 5,8Ah z możliwością ładowania 2C, oraz zdarza mi się ładować akumulator PB 100Ah.

 

W tym konkretnym wypadku nie specjalnie widzi mi się czekanie na ładowarkę 3 tygodnie z HK, więc w grę wchodzi raczej tylko nasze lokalne podwórko. Znalazłem coś takiego:Equilibrium Profi Czy ktoś jej używa? Ewentualnie może ktoś potrafi zaproponować inna ładowarkę w podobnym przedziale cenowym? Dzięki.

 

Edit: a może Raytronic C30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

W końcu kierując się suchymi parametrami mój wybór padł na Raytronica C30. Pelikan wyrobił sobie u mnie zaufanie, więc postanowiłem iść tym tropem.

 

Mam go już tydzień i jak na razie sprawuje się doskonale.

- Moc 10A jest rzeczywista.

- Ładowanie dwóch pakietów naraz wymagało dorobienia specjalnego kabla, ale jest bardzo wygodne.

- Fajnym pomysłem jest też pamięć typów akumulatorów uwzględniająca także, czy przy danym procesie ładowania chcemy, by końcu rozległ się alarm (np. ładując w polu) lub żeby zakończyła ładowanie bez alarmu (np. w domu, gdy inni domownicy już śpią).

- Balancer z kompletu może pracować zarówno z ładowarką lub jako osobne urządzenie.

- Wadą jest dość głośne aktywne chłodzenie, na szczęście ładowarka załącza wentylatorki tylko, gdy się naprawdę nagrzewa - czyli przy b. dużych prądach. Ogólnie po tygodniu towar polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.