Skocz do zawartości

T8FG - problem z funkcją trenera.


samolocik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

może ktoś z uzytkowników T8FG miał podobny problem. Po którymś z ostatnich lotów nie mogłem wyłączyć nadajnika i tak już zostało. Objawia się to tym, że po przesunięciu włącznika zasilania na pozycję "off" gaśnie na chwilę ekran a potem wyskakuje komunikat: DCS/TRAINER CABLE IS CONNECTED a po chwili pokazuje się standarowy ekran jak po włączeniu. Dopiero po odpięciu baterii i ponownym jej wpięciu nadajnik jest wyłączony. Niestety po jego włączeniu historia się powtarza. Żaden kabelek do nadajnika nie jest i nigdy nie był podpięty, próbowałem bawić się ustawieniami SYS/TRAINER/ACT celem wyeliminowania komunikatu ale bez powodzenia.

Nie mam również włożonej karty SD. Inne funkcje - te których używam działają. Trochę żal wysyłać nadajnik do serwisu na początku sezonu stąd pytanie do Kolegów na forum, czy ktoś zna sposób na rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Update softwaru zrobiony, niestety to nie pomogło. Zauważyłem też że tak jakby szybciej niż normalnie spada napięcie w nadajniku. Może zrobiło się jakieś zwarcie. Trzeba będzie oddać nadajnik do serwisu. Jeżeli mi go nie odeslą przed zawodami w Bolesławcu to będzie kicha :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej FX-20 (identyczne oprogramowanie) cos takiego dotychczas sie nie zdarzylo i jeszcze nie slyszalem o podobnym przypadku.

 

Wyglada, jakby w oprogramowaniu zostala wlaczona funkcja nauczyciel/uczen. Jesli nie, moze odlacz zasilanie na troche dluzej, powiedzmy kilkanascie lub nawet kilkadziesiat minut.

 

A jaka wersje oprogramowania masz aktualnie zainstalowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura była odłączona od baterii przez ok. 14 godzin bez żadnego efektu. Dzisiaj zrobiłem update do wersji 3.0 w nadziei, że to pomoże. Nie pomogło, na razie wg. moich ocen to coś z elekroniką lub zwarciem. Dzisiaj nadajnik trafił do sklepu i zostanie lub już został wysłany do rcskorpion a potem pojedzie sobie do serwisu Robbe-Futaba w jakimś kraju. Czas przesyłki w dwie strony + czas naprawy wychodzi, że będę czekał 3-4 tygodnie :cry: w wersji optymistycznej oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do Robbe, to z pewnoscia do Niemiec poslali. Marne to pocieszenie, ale Robbe ma niezwykle solidny serwis.

 

Mimo wszystko, na mnie robi to wrazenie, jakby w oprogramowaniu zostala wlaczona funkcja nauczyciel/uczen. Teraz to i tak przyslowiowa musztarda po obiedzie, gdyz Twoj nadajnik juz w drodze... Ale kiedys, jak tylko otrzymalem moja nowa FX-20, grzebalem w oprogramowaniu by je poznac i nieswiadomie wlaczylem funkcje "uczen/nauczyciel" (czy jak ona sie tam po polsku nazywa). Wowczas nadajnik tez nie dawal sie wylaczyc. Wylaczenie nadajnika bylo mozliwe dopiero po wylaczeniu funkcji "uczen/nauczyciel".

 

Pytalem o wersje oprogramowania, gdyz krotko przed ukazaniem sie oficjalnej wersji 3.0 byla ona w internecie dostepna jako wersja beta, a beta mogla zawierac bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Test serwisu zakończony. Nikogo nie pośpieszałem, tj. ani sklepu gdzie nabyłem nadajnik, ani serwisu Futaby. Sprzęt oddałem 4 kwietnia a informację, że mogę go odebrać z naprawy dostałem wczoraj, czyli 16 maja. Nadajnik odebrałem, jak mi powiedziano serwis gratis zrobił mi upgrade oprogramowania do wersji 3.0 co jest trochę śmeszne ponieważ upgrade zrobiłem sobie sam przed wysłaniem do serwisu. Dostałem też kilka kartek z instrukcją zmian w menu, które zaszly po wgraniu updatu. Nie znalazłem jakiegokolwiek opisu naprawy, może zaginęła po drodze... Pewnie spędzę jeszcze tydzień na jej wydobyciu. Pozdrawiam wszystkich potencjalnych klientów serwisu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mieli pisac, jesli aparatura nie byla uszkodzona? Ja juz wyzej mowilem, co mi ta "usterka" przypomina. Moze faktycznie tak bylo, wiec w serwisie ustawili w software co trzeba, dla pewnosci zrobili jeszcze raz upgrade i odeslali... Na Twoim miejscu raczej cieszylbym sie, ze nikt nie musial "grzebac" w elektronice aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mieli pisac, jesli aparatura nie byla uszkodzona? Ja juz wyzej mowilem, co mi ta "usterka" przypomina. Moze faktycznie tak bylo, wiec w serwisie ustawili w software co trzeba, dla pewnosci zrobili jeszcze raz upgrade i odeslali... Na Twoim miejscu raczej cieszylbym sie, ze nikt nie musial "grzebac" w elektronice aparatury.

I tu się mr.jaro mylisz ponieważ sklep przez który reklamowałem nadajnik kontaktował się z rcskorpion, który miał informację od serwisu Futaby o jakmś zwarciu, czekam więc na szczegóły i umieszczę je na forum :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli scislosci: przeciez napisalem "...moze faktycznie...", a to oznacza ni mniej, ni wiecej, najzwyklejsze domniemanie. Na podstawie Twoich wczesniejszych informacji trudno bylo zdobyc sie na cos wiecej, jak domniemania.

 

Ach, jeszcze jedno. Z formy Twojej ostatniej wypowiedzi mozna wnioskowac, ze ta pukajaca sie w glowe ikonka adresowana jest do mnie. Biorac pod uwage Twoj wiek zakladam, ze jestes Piotrze doroslym czlowiekiem, wiec nie wdajac sie w spekulacje, czy pukanie sie w glowe podczas dyskusji nalezy do Twoich normalnych nawykow, pozwole sobie powiedziec wprost: prosze, nie pozwalaj sobie na to w rozmowach ze mna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości RCSKORPION przesyłam informację z serwisu Futaby, co zostało ruszane i naprawione w mojej aparaturze.

 

[edit] Jarek, po napisaniu postu przeczytałem Twojego poprzedniego posta. Przepraszam za niefortunne użycie ikonki pukającej się w głowę.

 

 

 

Item.No. Decription OrderNo Quantity Unit Price % Total Price

EUR EUR

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

95 repair arrival: 1,00 0,00

Serial number: xxxxx (wykasowałem sn)

Artikel 98-5331

wages: 240,00 0,00

complete function control 1,00 0,00

complete adjusting executed 1,00 0,00

software updated 1,00 0,00

voltage supply repaired 1,00 0,00

cable harness renewed 1,00 0,00

98-3316 1,00 Stück 0,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, Piotrze. Wlasciwie akurat tak dwuznaczne ikonki nie powinny miec nic do szukania w samym skrypcie.

 

Dzieki za informacje. A wiec w gruncie rzeczy chodzilo o zasilanie i wiazke kabli. tego typu powiazania objawow z konkretnymi usterkami dobrze znac na przyszlosc, gdyz moja FX-20 posiada identyczna elektronike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.