Skocz do zawartości

Zefir 1-osprzęt


leonidas95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Panowie proszę pomoc w dobraniu sprzętu do modelu Zefir 1 według instrukcji pana Piotra.

W skrócie: znalezienie sprzętu najlepiej w jednym sklepie internetowym tak aby wszystko grało i latało :)

Model mam już prawie gotowy muszę tylko osprzęt załatwić a totalnie nie wiem co i jak. Pomożecie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No to tak, w koszyku w sklepie abc-rc.pl mam już:

-Silnik TowerPro 2408-21T Gold/Silver,

-ESC - H20A - Regulator prosty - nieprogramowalny,

-RC - Aparatura FS-TH9X 9CH 2,4GHz Mode 2-LCD,

-Serwo HXT900 - 9g,

-Śmigło EP-9050 (9x5),

I tam jeszcze trochę kleju i dźwignie steru a dobrej ładowarki nie mogę tam znaleźć, jaką polecicie i co jeszcze mam wziąć aby samolot poleciał? :)

 

 

kolego niżej: napisałem to co w koszyku mam a w domu mam prawie gotowy model i nic innego, zero elektryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipo 3S ok.1300mAh 15-20C.

Śmigło radziłbym 10x4,7. Zefir na tym silniku i z takim śmigłem ma sporo mocy.

 

Złącze T-DEAN 1kpl do połączenia pakietu i regulatora lub podobne, np. XT60

 

3 komplety goldów 3mm (3 pary) do połączenia regulatora z silnikiem.

 

Koszulki termokurczliwe nieco większe od goldów w kolorze czarnym i czerwonym (dla trzymania się oznaczeń biegunów).

 

Dźwignie sterów możesz kupić gotowe, lub sobie je zrobić. Idealnie nadaje się obudowa dyskietki lub czarna strona opakowania po płycie CD/DVD lub inny sztywny i cienki plastik.

Nawet opakowania spożywcze po lodach. Doskonałe dźwignie wychodzą też z płytek elektronicznych (laminowanych). Wystarczy usunąć ścieżki miedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że z elektryki rc nic nie obczajam.

Wytłumaczcie mi o co wam chodziło mówiąc "3 komplety goldów 3mm (3 pary) do połączenia regulatora z silnikiem. " i "Koszulki termokurczliwe nieco większe od goldów w kolorze czarnym i czerwonym (dla trzymania się oznaczeń biegunów)." wybaczcie że tak nie bardzo kumam ale zbliżają się egzaminy gimnazjalne a nauka powoduje spięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Goldy" to końcówki złocone do połączeń wysokoprądowych. Popularnie zwane "banankami".

http://abc-rc.pl/p/11/1281/wtyki-gold-2mm-dlugie-para-konektory--zasilanie-akcesoria.html

 

"para" to dwie sztuki, jak sama nazwa wskazuje. ;) Czyli gold żenski (gniazdo z dziurą) i męski (wtyk z bolcem). Żeńskie ZAWSZE lutujemy od strony zasilania czyli od pakietu. Chodzi o to by swobodne końce nie zwarły zasilania. Bo będzie płacz i zgrzytanie zębów, jak mówi pismo. 8)

 

Co to jest koszulka termokurczliwa to chyba wiesz? Są różne rozmiary. Po prostu "świeża" nie obkurczona koszulka powinna luźno wejść na golda i przewód. Obkurczasz ją nad palnikiem gazowym, opalarką lub w skrajnie budżetowym i sknerycznym rozwiązaniu - dotykając czystą częścią gorącej lutownicy.

 

Przewody od akumulatora mają bieguny czyli + i -

Jak je pomylisz przy podłączaniu to masz kolejny powód do płaczu.

Dlatego łączenia przewodów na minusie osłaniasz czarną koszulką, a na plusie - czerwoną.

Dzięki temu nie mylą ci się później kolory i bieguny.

 

Przy silniku nie ma to takiego znaczenia, choć też warto mieć kolorowe oznaczenia przewodów dla ustalania kierunku obrotów.

 

Wszystkie łączenia, punkty lutowania itd. musza być osłonięte. Jak nie będą - to zgodnie z prawem Murphyego bardzo szybko dowiesz się dlaczego powinny być osłonięte. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak w koszyku mam teraz:

-1 szt. Silnik TowerPro 2408-21T Gold/Silver,

-1 szt. ESC - H20A - Regulator prosty - nieprogramowalny,

-1 szt. RC - Aparatura FS-TH9X 9CH 2,4GHz Mode 2-LCD,

-4 szt. Serwo HXT900 - 9g,

-5 szt. Śmigło GWS EP-1047 (10x4,7) Slow Flyer,

-1 szt. Akumulator 7,4V 1300mAh 20C - Max Force - 3E Model,

-1 szt. Wtyki XT60 - 1 para - złącze prądowe,

-3 szt. Wtyki GOLD - 2mm długie - para - konektory,

To wszytko już czy jeszcze czegoś brakuje? Dobrze dobrałem te części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.