Skocz do zawartości

Aurora9 + ChainLink UHF Long Range , sposób podłączenia


Norman

Rekomendowane odpowiedzi

Dla potomnych opiszę sposób podłączenia ChainLink UHF Long Range do Aurory9

 

nie mogłem spać przez 2 dni , ale znalazłem rozwiązanie .

Próbowałem chyba wszystkich kombinacji , nawet przez port trenera z zasilaniem z wewnętrznej jak i zewnetrznej bateri

 

 

pin z sygnałem PPM jest pierwszy od lewej patrzac na nasz nadajnik z tyłu

Nawet w Aurorce nie rzeba włączać nadawania w przypadku zasilania z zewnętrznego pakietu.

 

Zrobiłem szybki test zasięgu, odległość mała ale z przeszkodami:

 

-sygnał na mocy 200mW i do pokonania 2 bloki pod katem 45stopni oraz ściany sklepu do którego sie wybrałem .

- wszystko umieszczone w kieszeni , w nadajniku ustawiony monitor serw czyli same się poruszały

- antena przyklejona pod kurtką na taśmę (w pionie )

 

odległość nie jest powalająca bo to tylko 500m w lini prostej , ale podczas całej drogi nie zauważyłem aby serwo choć na chwilę zmieniło prędkośc obrotową a czasami sygnał pokonywał wszystkie ściany w poprzek bloku czyli 6 klatek.

 

Teraz mam podłączone zasilanie LR z nadajnika więc po uruchomieniu Aurory jak zapyta czy włączyc nadawanie , potwierdzamy "tak"

W przypadku zasilania z zewnętrznego pakietu wybieramy " nie "

 

edit :

zapomniałem dodać że test przeprowadzony na małej antenie oraz podłączenie nie wymaga żadnych przeróbek . Wystarczy jedna koncówka ( taka jak od serwa ) , wpinamy ją zamiast wyjętego modułu spectra.

 

piny od lewej patrząc z tyłu :

PPM , ( + ) , ( - )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.