Skocz do zawartości

Koniec pikników lotniczych w Góraszce


Ładziak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fundacja Polskie Orły zrezygnowała z organizacji popularnych pikników lotniczych na podwarszawskim lotnisku w Góraszce. Teraz chce się zająć rekonstruowaniem starych samolotów.

Więcej:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9431437,Szok_dla_fanow_lotnictwa__koniec_piknikow_w_Goraszce.html

 

Zielona wyspa i cud gospodarczy, cholera jasna. Pozostaje bul nadzieji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedy pytają mnie, dlaczego piszę z błędami, odpowiadam!

Ja jedynie cytuję naszego umiłowanego Gajowego Wpadkę Kompromitowskiego.

 

http://www.wprost.pl/ar/236287/Komorowski-laczy-sie-w-bulu-i-nadzieji-z-Japonczykami/

 

Tak więc do nauki pryszcze, a nie brać się za politykę, bo widać jak na dłoni, że nie macie pojęcia nawet o bieżących o wydarzeniach w kraju. Żenuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona wyspa i cud gospodarczy, cholera jasna. Pozostaje bul nadzieji...

 

Cyt.:"Nakłady pracy, koszty i ryzyko organizacji pikniku w Góraszce były zbyt duże w stosunku do potencjalnych korzyści." - Paweł Kawa z Polskich Orłów.

 

Właśnie sobie uświadomiłem, że ja z dokładnie tych samych powodów nie organizuję podobnych imprez (no, może jeszcze trochę dlatego, że pojęcia o tym nie mam - ale to się w ryzyku zawiera). A dzięki Ładziakowi wiem, kto za to odpowiada.

 

and

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację z pewnego forum lotniczego:

 

Chyba jednak się odbędzie.

Za koleżanką z lotniczejpolski.pl podaję informacje:

 

Postanowiliśmy zweryfikować tę informację. Paweł Kawa z Fundacji Polskie Orły, która od 15 lat organizuje Piknik w Góraszce poinformował, iż Wszystko wskazuje na to, że Góraszka 2011 się odbędzie. Jednak szczegółów, takich jak termin Pikniku oraz zaproszeń pilotów i maszyn, nie chciał zdradzić: Na razie wstrzymujemy się z takimi informacjami. Już niedługo podamy informacje oficjalne. Pytany o potwierdzenie sprzedaży lotniska, odpowiedział: Nie potwierdzę tej informacji, nie jestem do tego upoważniony. My tylko dzierżawimy lotnisko na czas Pikniku i trzymamy tam nasze samoloty. Lotnisko należy do General Aviation sp. z o.o..

 

Zapytaliśmy więc w General Aviation, czy prawdą jest, że lotnisko zostało sprzedane. Sebastian Karolak był zdziwiony pytaniem i odpowiedział: Nic mi na ten temat nie wiadomo. Proszę rozmawiać z Curtis Group, do której należy General Aviation. Jednak i tam nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi. Małgorzata Chajkaluk z Curtis Group stwierdziła: Nie mogę udzielać informacji na ten temat. Nie mogę potwierdzić tej informacji, szef zakazał mi rozmawiać na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki Ładziakowi wiem, kto za to odpowiada.

Dokładnie! Bo tylko ograniczony prostak nie zauważa relacji pomiędzy wzrostem, a ryzykiem gospodarczym.

Cieszę się, że uświadomiłem niedouczonych wykształciuchów.

Do tej pory (zgadzając się z Tobą, lub nie), uważałem Cię za człowieka reprezentującego określony poziom (dyskusji i nie tylko). Takiej histerii się nie spodziewałem.

Pozostaje mi wyrazić radość, że pomogłem Ci podnieść Twoją samoocenę.

 

and

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem na innym forum, władze Wiązownej (do której należy Góraszka) już od zeszłego roku omawiają projekt budowy centrum handlowego na miejscu lotniska. Zresztą w tej chwili byłoby mało miejsca na piknik... spory kawałek jest wynajęty na parking dla "flotowych" samochodów :)

 

Co do cytatu Pana Kawy z Polskich Orłów (PO ???), który przedstawił and ... tego nie da się skomentować ..... kosmiczne farmazony. 80tyś ludzi wchodzi na małe poletko płacąc więcej niż w Radomiu, o różnicy w kosztach utrzymania "gości" nie wspomnę...

 

edit:uwagi do cytatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację z pewnego forum lotniczego:

 

Chyba jednak się odbędzie.

Za koleżanką z lotniczejpolski.pl podaję informacje:

 

Postanowiliśmy zweryfikować tę informację. Paweł Kawa z Fundacji Polskie Orły, która od 15 lat organizuje Piknik w Góraszce poinformował, iż Wszystko wskazuje na to, że Góraszka 2011 się odbędzie. Jednak szczegółów, takich jak termin Pikniku oraz zaproszeń pilotów i maszyn, nie chciał zdradzić: Na razie wstrzymujemy się z takimi informacjami. Już niedługo podamy informacje oficjalne. Pytany o potwierdzenie sprzedaży lotniska, odpowiedział: Nie potwierdzę tej informacji, nie jestem do tego upoważniony. My tylko dzierżawimy lotnisko na czas Pikniku i trzymamy tam nasze samoloty. Lotnisko należy do General Aviation sp. z o.o..

 

Zapytaliśmy więc w General Aviation, czy prawdą jest, że lotnisko zostało sprzedane. Sebastian Karolak był zdziwiony pytaniem i odpowiedział: Nic mi na ten temat nie wiadomo. Proszę rozmawiać z Curtis Group, do której należy General Aviation. Jednak i tam nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi. Małgorzata Chajkaluk z Curtis Group stwierdziła: Nie mogę udzielać informacji na ten temat. Nie mogę potwierdzić tej informacji, szef zakazał mi rozmawiać na ten temat.

Ta informacja jest niemal tak stara jak info o sprzedaży lotniska. :( Niestety nic nie wiadomo.

Wiadomo za to, że nawet strona pikniku zniknęła z sieci, a półtora miesiąca przed tradycyjnym terminem (pierwszy weekend czerwca po dniu dziecka) nie ma żadnych informacji. Chociaż Radom będzie. Mam nadzieję, że tym razem udany.

 

Jak pisałem na innym forum, władze Wiązownej (do której należy Góraszka) już od zeszłego roku omawiają projekt budowy centrum handlowego na miejscu lotniska. Zresztą w tej chwili byłoby mało miejsca na piknik... spory kawałek jest wynajęty na parking dla "flotowych" samochodów :)

 

Co do cytatu Pana Kawy z Polskich Orłów (PO ???), który przedstawił and ... tego nie da się skomentować ..... kosmiczne farmazony. 80tyś ludzi wchodzi na małe poletko płacąc więcej niż w Radomiu, o różnicy w kosztach utrzymania "gości" nie wspomnę...

 

edit:uwagi do cytatu.

Bilety były po 25zł. W Radomiu po 50zł. Nie mniej, impreza zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i nawet przy kiepskiej pogodzie ściągała tłumy, które nie tylko płaciły za bilety, ale i zostawiały sporo gotówki na terenie pikniku.

 

Jesteśmy w końcówce państw europejskich pod względem infrastruktury lotniczej, a zamyka się kolejne lotniska. Babice też bronią się ostatkiem sił, przed zamienieniem ich w osiedla.

Będzie kurcze jedyna stolica w Europie z jednym, malutkim porcikiem lotniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Góraszce mają kilka cystern.

Przerobią je i będa dostarczać Zimnego Lecha pod Pałac Prezydencki bo ostatnio 10-tego chłopki za słabo skakali przez płot.

I interes będzie się kręcił.

W ramach zależności po kilku zimnych poczują się więksi wzrostem w stosunku do płota i odczują mniejsze ryzyko walnięcia facjatą w chodnik.

Dobrze że Haczyński ma immunitet. I sam kwiaty składał.

Bo bez podsadzenia nic by nie zobaczył z za ogrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.