Skocz do zawartości

Model poniżej nadajnika.


juras_p@op.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam modelarzy. Chciałbym polatać na górce stojąc na szczycie i latając poniżej. Pytanie jest mianowicie takie, czy aparatura nie będzie gubić zasięgu. Mój model, to Cessna480 od Pelikana z aparaturą 35MHz. Za odpowiedzi "z góry" dziękuję;) Pozdrawiam i pięknych lotów życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znaczy stojąc na szczycie latasz modelem duuużo niżej; jeśli tylko nic nie zasłoni drogi fali nadajnik - odbiornik to latasz śmiało. Sam fakt, że stoisz na górce, a model niżej - już sam w sobie jest plusem bo przecież fale radiowe jako cięższe od atmosfery opadają niżej :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(gorka z widokiem na dolinę Liwca niedaleko Liwu) zna ktoś to miejsce?

Historyczna granica Mazowsza z gotyckim zamkiem obronnym. Wczoraj przejeżdżałem w okolicy :)

Czy chodzi Ci o Sowią Górę po drugiej stronie Liwca? Byłem tam ze 25 lat temu, muszę się jeszcze kiedyś wybrać.

 

Spokojnie możesz latać. Ważne, szczególnie przy dużych odległościach, żeby nie celować anteną nadajnika w model - niezależnie czy jest nad, czy pod Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.