Skocz do zawartości

Mocowanie statecznika do kadłuba z laminatu


TomekP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Kupiłem sobie zestaw szybowca UMI od Blejzyka. Jestem na etapie mocowania statecznika(w układzie V) do kadłuba. Producent do tego dołączył kawałek sklejki(1mm grubości), 2 śrubki M3 i 2 najzwyklejsze nakrętki pod te śrubki. Pytanie teraz jak to połączyć, żeby się trzymało? Jakoś średnio wierzę przyklejeniu bezpośrednio nakrętki do sklejki, bo przy przykręcaniu jak klej puści, to nakrętka będzie się kręciła razem ze śrubą..Czy są na to jakieś sprawdzone patenty?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I potem normalnie przewiercacie dziurki przez tkaninkę? Czy wystarczy taka 25g/m^2, czy przydało by się coś grubszego?

 

Armandzie, obawiam się, że nakrętki kłowe mogą tam nie wejść. Mało miejsca w tym kadłubie.

 

Aha, ja chcę ten statecznik raz przykręcić i nie będę go więcej ruszał, bo nie jest jakichś wielkich rozmiarów. Robię przykręcany tylko dlatego, ze w razie, gdybym go ubił przy nauce latania, to łatwiej będzie potem zrobić nowy.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym, ale wiesz jak to przy nauce..Zawsze łatwiej potem odkręcić resztki, niż zeskrobywać to wszystko i kleić na nowo. Przynajmniej tak mi się wydaje. Zastosuję ten patent z tkaniną szklaną. Myślę, że spokojnie wytrzyma, jeżeli raz przykręcę i nie będę go ruszał. Dzięki za pomoc Panowie.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.