Skocz do zawartości

Rozładowany pakiet


alberto6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po ostatniej kraksie, gdzie w strzępy rozleciał się cały kadłub, jakoś nie mogłem się zmobilizować do odbudowy mojego RWD-5. A to brak czasu, a to leń .... no ale tak małymi kroczkami.... model odbudowany. Z uśmiechem na mordce łączę całą elektronikę iiii...... nie słyszę pisku silniczka. Pierwsze i jak się okazuje słuszne podejrzenie pada na pakiet. Zaraz po kraksie sprawdziłem elektronikę ..... niby działa, wszystkie serwa się ruszają, silniczek kręci...czyli wszystko gra. Dziś sprawdzam pakiet, a tam 2,6V na całym pakieci. Sprawdzam poszczególne cele 2 x 0V i na jednej te wspomniane 2,6. Po kraksie akumulatora nie rozładowywałem do przechowywania, a był do startu naładowany na maxa. Ale nie wydaje mi się że to było przyczyną problemu.

Z góry mówię, że raczej nie będę podejmował prób reanimacji pakietu, wiadomo dlaczego. Po ściągnięciu "koszulki termokurczliwej "pakietu, wszystkie kabelki niby przylutowane, a jedna z cel widocznie spuchnięta.

Ciekawi mnie jednak jedna rzecz .... dlaczego zaraz po kraksie wszystko hulało dobrze , a dziś, po około 3-4 tygodniach :ass: , czyli na 2 celach po 0V !

Wytłumaczcie proszę laikowi jak to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modelu nie została nawet czarna skrzynka :P Są tylko świadkowie naoczni. Jeden z nich to mój sąsiad i jego syn, widzieli niecałe 10 sekund lotu.

PO kolejnym z klejeń modelu, zauważyłem że przy starcie ucieka mi w lewo, no ale niedoświadczony pilot ani nie skorygował trymerem, ani tez SK nie dał w prawo, tylko poprawił w lewo i buum. Ot wszystko

Pakiet spoczywa na razie na balkonie w metalowej trumience, będzie jedynie dawcą złączek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie przy kraksie tak się dzieje że kasujemy też pakiet. Pakiet Li-Po jest bardzo wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne, gdyż nie posiada w zasadzie żadnego zabezpieczenia na taką okoliczność, oprócz termokurczki. W swojej krótkiej karierze modelarskiej załatwiłem dwa pakiety w ten sposób. Z jednym było dokładnie jak piszesz, po odbudowaniu modelu pakiet nie miał mocy, padła jedna cela, nawet wgniecenie było minimalne, róg tylko z 5mm załamany, czego wcześniej nie zauważyłem. Natomiast z drugiego zrobiła się harmonijka. Cóż tak to już jest i nie ma co przejmować się takimi drobiazgami, można próbować jakoś pakiet zabezpieczyć, ale co to da przy dzwonie z kilkunastu metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.