Skocz do zawartości

łódka rc - moje nowe wyzwanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :D

 

Tym razem chciałbym zadać kilka pytań odnośnie łodzi rc .

Mam taki oto kadłub :

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

wykonany z laminatu , masa około 400-500 gram , długość 680mm , szerokość 250mm .

chciałbym aby zanurzał się do linii , którą jako tako zaznaczyłem na czerwono na jednym ze zdjęć i do tego celu potrzeba kilograma balastu (wliczając w to silnik itp.)

 

Kupiłem do tegoż kadłuba taki oto napęd od robbego :

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=274_275&products_id=7469

 

Model chciałbym zasilać ze standartowych pakietów samochodowych , czyli 7,2V i tu rodzi się główne pytanie : jaki regiel ? Przeglądałem trochę forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale nadal nie wiem co wybrać , czy samochodowy HSP SP-03018 da radę ? Z samochodową 540 23 zwojową sobie radzi ... a może jakiś inny dwukierunkowy ? W wodzie bedzie chyba większy opór niż w przypadku auta więc może jakiś mocniejszy ?

Jaki zrobić ster ? długi i wąski czy krótki a szeroki ? umiejscowić go za śrubą czy tuż obok ?

 

Pomóżcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam po baardzo długiej przerwie w temacie !

Długo przy łodzi się nic nie działo , w między czasie trochę latałem , jeździłem i zbierałem info oraz graty do wyposażenia kadłuba ;)

Na przykład regler :

http://www.rcskorpion.pl/towar/1-8402-rookie-35-z-bec-12a-regulator-dwukierunkowy-robbe/

 

Kadłub czeka na nową nadbudówkę , napęd w końcu kompletny i wyposażony w chłodzenie wodne , ster i jego zamocowanie też prawie gotowe ...

Pozostało mi znaleźc chwilę wolnego czasu aby poskładać wszystko do kupy ;)

 

Parę fotek :

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Być może przez zimę uda mi się scalić wszystkie elementy :rolleyes:

 

Tym czasem pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.