Skocz do zawartości

GDZIE NAJLEPIEJ NA POCZĄTEK NA KLIFIE....


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Każdy klif jest taki sam. Miejsce do lądowania tylko może jest inne.

Najlepiej się spotkać z lokalnymi lataczami i popytać jak się ląduje akurat w tym miejscu.

Ja pamiętam latałem kiedyś na klifie w Danii gdzie za plecami było nie ograniczone pole do lądowania. Co mnie uspokoiło. Ale wydawało mi się że podchodzę dobrze do lądowania.

Model wpadł w turbulencje i rotor od krawędzi, co spowodowało kompletną katastrofę i zostały mi tylko drzazgi. Wiało coś pod 15 m/s.

Lokalni mi wskazali gdzie i jak lądować w tych warunkach w tamtym miejscu. Szkoda że po.

Model ma być pewny. Bez niespodzianek.

Aby nie wyłączyło my się przypadkiem zasilanie po rzucie. Bo inaczej pływanie po model czeka.

Tez takie przypadki są znane i dość niestety częste.

A ogólnie to luzik, nie ma się co bać. Nie ma turbulencji nad krawędzią. Lata się przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mistrzu ! byłem właśnie - na romkowej górce w Kleczewie-trudno było wejść z SIRIUSEM ale loty super...wiatr południowy - najlepszy z północnego kierunku bez żadnych turbulencji gładki teren bez krzaczorów i wspomagany termiką / czarna gleba nagrzana na maxa dziś było 32 w +. Musiałem doładowć mu troszku ołowiu...dopiero wiatr go nie poniewierał. Marzy mi sie wyprawa na Wybrzeże poobserwować mistrzow na klife w Mechalinkach..może trochę spróbować bo pogoda super a wiatry od piątku od północy..Serdecznie pozdrawiam Janek-zapraszam na ski-water. Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane

WItaj

 

Na klifie to najlepiej w Mechelinkach. Przyjedź, wszystko wytłumaczymy. Trzęsacz odradzam. Zwykle gdy wieje na Trzęsacz zjeżdza się tam masa glajciarzy.

 

Nie da rady z nimi latać, nie patrzą na nic, co niektórzy potrafią "awaryjnie wylądować" na jedynej już ścianie zabytkowego kościoła.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.