Skocz do zawartości

Nowość od scorpio - model z systemem anticrash


pawel66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.scorpio-polska.pl/podrobnosti_prehled.php?kod=HBZ7400EU

 

Ciekawy jestem jak to jest z tym systemem :wink:

 

jest wyposażony w system "Anti Crash Technology", który po ocenieniu niebezpiecznej sytuacji, przejmuje sterowanie do czasu, aż model ustawi się w stabilnym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ten system nie jest nowością od dobrych 5 lat był promowany przez inne firmy ot choćby

http://www.helipad.pl/firebird_phantom_model_z_systemem_anty_upadkowym_kompletny_zestaw_z_radiem-1230.html

 

nie chce mi się szukać więcej ale sporo tego było.

Nie wypowiem się nic na temat tego wynalazku bo nie miałem kontaktu ale ciśnie się pytanie gdzie leży granica pomiędzy swobodnym RC a udawaniem że panujemy nad modelem podczas gdy stabilizuje go układ elektroniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, modele z tym systemem są dostępne już od dobrych kilku lat.

Od zawsze ciekawiło mnie, jak i czy w ogóle to działa.

System ten widziałem w nieco innym modelu- chyba na rc4max.com- 500 zł z groszami jak się nie mylę za kompletny zestaw. Więc wg. mnie jest to bardziej zabawka niż model, chocby ze względu na samą cenę. Ale mogę byc w błędzie- również nie miałem okazji pobawic się takim cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zdaje Ci sie że 3 żyroskopy wystarczą - jak było by to takie trywialne to autopiloty do UAV kupował byś "hipermarkecie"

 

Całkiem sprawnie w elektrykach daje radę stabilizator FY20.

 

Jest systemy do modeli który potrafi stabilizować model akrobacyjnty np. w zawisie - od jedynego 700 EUR w górę np. GyroBot900

 

Utopia - bardziej gdzie jest granica po miedzy modelem RC a bezpilotowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poczytali by dokładnie ,a nie pisali bzdur.System w tym modelu Parkzona oferowany jest od dawna.Nie jest to system elektroniczny ,a optyczny.Ma czujki na dole i górze kadłuba.Działa sprawnie i pomaga niedoświadczonemu pilotowi nie doprowadzić do gwałtownego przeciągnięcia.Można go w każdej chwili wyłączyć z nadajnika.Z włączonym ciężko posadzić model na ziemi przy nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system optyczne sledzi horyzont i jest dośc kiepski byle chmurki mogą go zakłócić.

Polski autopilot pracuje na czujnikach IMU.

Chmurki akurat nie ale niewielka róznica po między temp. ziemi i nieba np. snieg, ściana lasu tez potrafi "oszukać" stabilizator oparty o "termopile" - wałkowany temat już dawno.

 

zdecydowana większośc stabilizatorów lotu i autopilotów opiera sie o inercyjne wyznaczanie położenia w przestrzeni nie tylko polskie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.