Skocz do zawartości

awatar a regulamin - równi i równiejsi


K(ae)M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Janeczek nie ma wpisanego wieku od dawien dawna, nie wiem ile ma lat.

Fakt.

To może inaczej. Pewny nie jestem, ale może Janeczek szuka w tym profilu pozycji "wiek". No nie znajdzie. @Janeczek tam jest tak: wejdź do swojego profilu - masz go na górze strony pod napisem Polskie Forum Modelarskie. Przewiń stronę w dół i uzupełnij datę urodzenia. Wciśnij guzik "wyślij" i po bólu. Jeśli coś jest nie tak z Twoim profilem i nie dasz rady, to liczę że wtedy Marcin na pewno nie odmówi pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

.... apel o uzupełnienie był ponad pół roku temu ale jak widać ludzie nie potrafią się dostosować.

Dokładnie uderzyłeś w sedno sprawy. To temat tabu nie tylko na tym ale i innych forach ...

Można tu sie doszukać analogi do przepisów drogowych, wychodzą nowe i wszyscy muszą się dostosować a Ci którzy nie stosują się do nich dostają mandaty. W sumie to nie problem w tym że ktoś wstawi zły bo błądzić ludzka rzecz, problem w tym że po zwróceniu uwagi takiej osobie żeby wstawiła prawidłowe zdjęcie zaczyna sie toczenie piany z twierdzeniem w tle :" Jak to tak moze być że ktoś mi zwraca uwagę, teraz to specjalnie wstawię inny i będę się kłócił" . Tak to właśnie wygląda. Dla mnie i wielu sprawa prosta: albo mają wszyscy albo nikt. Ale po wybraniu opcji "nikt" dopiero zrobi się siano. Avatar co by nie powiedzieć trochę zobowiązuje do dyscypliny. A bez avatara to i syf można robić bo przecież nikt nikogo nie rozpozna. Ileż to było różnych ludzi grożących, wyzywających na forum , nie wszyscy to pamiętają. I co ciekawe , nie mieli avatarów, imion, lokalizacji. Czuli się bezkarni. Życie pokazało że jednak nie są anonimowi, nie wspomnę o jednym przypadku gdzie sprawa oparła się prawie o policję. Szczęściem dla tego człowieka zrozumiał swój błąd w ostatniej dosłownie chwili.

 

 

 

A ten tekst poniżej jest moim zdaniem bezczelny, to że masz te 55lat nie upoważnia Cię do takich aroganckich odzywek. Proszono Cię przez tak długi okres czasu żebyś wstawił ten wiek że nawet nie pamiętam od kiedy.

 

wiesz zebys sie wreszcie nie czepial(i inni tez) to powiem Ci tak: umiesz wstawic/zmienic moj wiek to zrob to ,bo ja juz nie potrafie -prosilem kiedys "wladnych " zeby dodano ale bez odpowiedzi wiec tego nie ruszalem wiecej...

Powstrzymałem się od odpowiadania na ten post w takim samym stylu bo mam powyżej uszu kłótni o pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj Meteor ; prosilem kiedys -nawet ciebie, zebys mi wstawil "wiek" bo u mnie nie idzie ,prosilem wczoraj -ale ty masz to w :ass: i ty tylko umiesz krawaty wstawiac bo jakbys umial mi to wpisac, to bys wpisal i byloby po "chorobie" ... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam... Nie macie chyba innych problemów, że wymyślacie sobie nowe?

Internet nigdy nie był anonimowy. Jestem informatykiem. A to, że jakiś pryszczaty pod nikiem np "bonzo69" ma ochotę komuś nabluzgać, bo ma odwagę siedząc przed komputerem.. no.. proszę Was...to świadczy tylko o jego kulturze osobistej. W razie czego można dojść do komputera po jego ip, dane są logowane na wielu serwerach. Może to być żmudne, ale nie niemożliwe, dotarcie do jakiegoś internaty to tylko kwestia czasu i żadne programy, które można sobie ściągnąć w sieci tego nie załatwią.

Pokazanie swojej twarzy, czy podanie daty urodzenia (tej prawdziwej) przystopuje folgowaniu epitetów przez pieniaczy, ale na dobrą sprawę jaka jest pewność, że zdjęcie czy data jest faktycznie zgodna z prawdą.

Tu przytoczę angdotkę ze mną: otóż moje zdjęcie z wojska jest awatarem pewnej osoby na forum lotnictwo. "Rozmawiając " z nim na tym forum trochę się dziwnie czuję, bo przecież rozmawiam z sobą. :mrgreen:

Istnieję w sieci na wielu różnych forach. Zawsze piszę tak jakbym rozmawiał w cztery oczy. To takie wirtualne JA. Skoro w realu staram się być wyważonym człowiekiem to w internecie też. Udawanie kogoś, albo zmienianie się z normalnego człowieka w psychola bo zasiadłem przed komputerem i czuję się Bogiem to nie w moim stylu. W internecie trafiam na wpisy, pisane przez osoby, dla których internet wydaje się być upustem samych pierwotnych zachowań. Może lepiej tu, a nie na jakiejś wyspie...

A co do samego regulaminu to skoro jest trzeba go przestrzegać. A jak się nie podoba to zmienić lub brać na klatę konsekwencję. Jak w życiu. Prosta analogia do kodeksu drogowego i polskich super kierowców, co zawsze wiedzą lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj Meteor ; prosilem kiedys -nawet ciebie, zebys mi wstawil "wiek" bo u mnie nie idzie ,prosilem wczoraj -ale ty masz to w :ass: i ty tylko umiesz krawaty wstawiac bo jakbys umial mi to wpisac, to bys wpisal i byloby po "chorobie" ... ;D

Jasne, prosiłeś, chyba w myślach. Po pierwsze nie mam takiej "władzy" a po drugie nie jestem jasnowidzem i nie wiem ile masz lat. U Ciebie "nie idzie" - śmieszne wytłumaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę śledzę ten temat i mam wrażenie, że nie każdy pamięta/wie co tu robi.

Wydaję mi się, że regulamin nie jest problemem dla ludzi, którzy chcą tworzyć to forum biorąc w nim aktywny udział i świadomie budować jego wartość w dłuższym okresie czasu.

 

Regulamin jest to "kaganiec" dołożony po pewnym czasie (niestety trochę sprzeczny z ideą założycielską forum), ale moim zdaniem był on konieczny ze względu na rosnącą ilość użytkowników i potrzebę delikatnej filtracji.

 

Dlatego wg mnie moderatorzy mają prawo ingerować w te sprawy wg swojej wiedzy i "wyczucia".

Na pewno nie jest to łatwe i czasami niezbyt popularne.

Były problemy z wprowadzeniem regulaminu, ale skoro już jest, to może trzymajmy się jego zapisów (nota bene skopiowanych z sieci :lol: ).

To jest tylko dla dobra użytkowników, forum jest ogromne i trzeba dbać, żeby wszyscy, a zwłaszcza wartościowi użytkownicy czuli się tu dobrze.

PS

Napisane wprost :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim "profil-u" nie mam rubryki "wiek", tylko jest "data urodzin" - wpisuje to ,wysylam i...nic

Ale skoro nie idzie tego zmienic/wpisac (i wy tez tego nie potraficie /nie chcecie) to zostawiam to tak jak jest ... no bo cooo ,mam sie pohlastac jak nie idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj noo ,ty mi nierobstwa nie zarzucaj bo to nieladnie -wiem ze odgrywasz sie za te czasy kiedy byles moderatorem i musialem z toba prawie ze walczyc za twoje niesluszne decyzje wobec mlodszych kolegow -gdze wykorzystywales nagminnie to ze mogles wstawiac mlodszym ,poczatkujacym kolega krawaty -dobrze ze nie jestes juz moderatorem bo pewno bym sie z tych krawatow nie wygrzebal ... ;D

 

...mimo mojego wieku czuje sie mlodo ,moze nawet mlodziej niz ty ...moze nawet jak 12 -latek ...pamietam ze majac te 12 lat mialem mniej nienawisci i ochoty rewanzu niz ty teraz ...i taki pozostalem do dzis. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dodam cię do ignorowanych bo nie chce mi czytać tych twoich postów. Nie odgrywam się za żadne czasy obrońco uciśnionych. Nie przypominam sobie żebyś wniósł coś do forum prócz marudzenia i oskarżeń. Nadal nie rozumiesz pewnych kwestii ale to twój problem nie mój. Nie odpowiadaj nawet na ten post bo pewnie będzie to tak żałosna odpowiedź że bez sensu będzie na nią odpisywać panie Robin Hoodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę kilka słów od siebie, bo to pierwsze forum w którym uczestniczę, na którym są takie szczególne wymagania dotyczące identyfikacji uczestników. Otóż moim zdaniem rację mają osoby piszące o zajmowaniu się nieistotnymi pierdołami. Forum służy do wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą na temat modelarstwa. Prowadząc z kimś dyskusję dyskutujemy z jego argumentami i bez znaczenia powinien być tutaj wiek, czy wygląd facjaty. Najczęściej już po lekturze kilku postów mamy mozliwość ustalenia, czy jest to mniej lub bardziej poważny user gadający do rzeczy, czy troll. Moim zdaniem punkt regulaminu ściśle definiujący wygląd awatara jest zwyczajnie bzdurny. Wiem, że internet nie jest anonimowy i w razie potrzeby nie ma większego problemu z ustaleniem tożsamości dyskutanta, ale nie przepadam za obwieszaniem swojej facjaty po sieci i przywykłem do używania awatarów na których nie ma mojego zdjęcia. Dobrze, że regulamin dopuszcza przynajmniej możliwość nieużywania żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytam.... i aż nie dowierzam ! Ta dyskusja jest... :?

 

Pozwolę sobie (mam nadzieję), zakończyć tą cokolwiek bezsensowną sprzeczkę o wieku.

 

A więc, Janeczek, specjalnie dla Ciebie instrukcja :!:

 

1. Całą operację zaczynamy od wejścia w edytor (naszego) profilu. Robimy to klikając lewym przyciskiem myszy na "Profil"

Dołączona grafika

 

2. Gdy już strona się załaduje, "zjeżdżamy" trochę w dół strony (np. przy pomocy scrolla - ta kulka na myszce), aż znajdziemy pole "Data urodzenia". Następnie wypełniamy miejsca: Dzień, Miesiąc, Rok. Robimy to po przez wybranie odpowiedniej pozycji z listy, która nam się wyświetli obok pola.

Dołączona grafika

 

3. Kiedy mamy już wszystko poprawnie wypełnione, znów "zjeżdżamy" w dół stroy (tym razem już do końca) i klikamy przycisk "Wyślij".

Dołączona grafika

 

4. KONIEC

 

No bez przesady !

 

(Aż sam nie wierzę, że wysłałem tego posta :crazy: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie spokojnie, co wy chcecie od moderatora Marcina, on się tu poświęca na pilnowanie forum a wy mu mówicie że gówno robi.

Może to tak wy będziecie bez przerwy wchodzić na forum i sprawdzać wszystkie raporty itp.

A co do Janeczka, spokojnie tak czasami bywa, już wiele razy widziałem jak ktoś dostał warna i mu nerwy puściły, trzeba ochłonąć i wyjaśnić sprawę jak normalny mężczyzna, a nie obrażać innych.

Marcin, ustaw Janeczkowi ten wiek, usuń przynajmniej 1 warna i powinno być ok.

Sławekmod, skoro byłeś modem to czemu nie masz wytrzymałych nerwów?

Powinieneś mimo wszystkiego nie obrażać i pomóc, lub przynajmniej ignorować.

Pozdrawiam wszystkich, i mam nadzieję że się pogodzicie! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.