Skocz do zawartości

Powrót do latania :)


artex007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie . Można powiedziec że wyszedłem na prostą i jestem stanie powróci do modelarstwa ponownie z tym że tylko tym razem spalinka. Zaczynam kompletnie od nowa i proszę o pomoc w dobraniu sprzętu to moje propozycje i zapytania :

Ogólnie całośc zostanie zakupiona za coś około miesiąca najdalej :) ale musze oszacowa mniej więcej ile potrzebuje pieniążkow (musze uświadomic szefa) :)

 

 

 

GRAUPNER - MX-12 649zł

 

 

Zestaw Aparatury zawiera :

1 Aparaturę Graupner MX-12 z fabrycznie zainstalowanym (wymiennym) pakietem 9,6V NiMH 1700 mAh oraz kwarcem nadawczym.

1 Odbiornik Graupner R700 ze sparowanym kwarcem odbiorczym.

1 Serwomechanizm Graupner C 577

1 Włącznik/wyłącznik zasilania ON-OFF

1 Koszyk na 4 baterie R6 lub akumulatory AA do zasilenia odbiornika

 

 

 

GRAUPNER - TRAINER 65 ARF

http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=1_7&products_id=4316

 

I teraz parę pytanek :

 

1 Jakie Serwa?

2 Czy odbiornik w zestawiku z aparaturą będzie się nadawał jeżeli nie to

jaki inny?

3 Akku jakie? + ładowarka jaka?

4 Oczywiście silnik jaki? W tej kwestii jestem zupełnie zielony

5 Śmigła jakie?

6 Może jakaś skrzynka startowa + słyszałem cos o jakichś panelach

………

Wszelie porady mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witm.

1. Serwa standard, mogą być takie jak masz to z zestawu aparatury lub podobne np. Hs 422,311

2. Odbiornik ok.

3. Zasilanie np. takie http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=34_87&products_id=402

3. Silnik masz podany w opisie modelu dodam tylko, że jak wcześniej nie miałeś doczynienia z silnikami to raczej jakiegoś Os-a 7,5cm, powinien starczyć do trenerka.

4. zależy jakiej wielkości silnik wstawisz, jak 46 to może być Apc 11/6

5. jak masz czas i dostęp do podstawowych narzędzi to spokojnie sam coś wystrugasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być Twój pierwszy trenerek i w ogóle trenerek to po co wybierać wśród tak drogich modeli? Jest masa tego typu konstrukcji sporo tańszych a nadzieja że droższe jest lepsze... cóż - czasem to tylko nadzieja :) Tym bardziej jeśli nie masz zbytniego doświadczenia w pilotażu czas życia takiego modelu jest zadziwiająco krótki a i dodatkowe "setki" wywalone w model tego nie zmienią. Moim zdaniem możesz spokojnie wybierać pośród modeli tańszych. Choćby z tych. Różnica cenowa spora. Taki AT-40L pomimo że dolnopłat zbiera pozytywne opinie nawet jeśli chodzi o właściwości pilotażowe które są lepsze od niejednego typowego górnopłata.

 

Do tego typu modeli serwa standardowe - każde będzie dobre i te za 20zł i te za 200zł -> taka prawda.

 

Na temat silników powiedziane już było sporo. Pojemność taka jaką podaje producent lub większa.

Jeżeli oczekujesz prostoty w obsłudze - To OS LA

Jeśli oczekujesz całej reszty - każdy inny. Jaki jest sens dyskusji czy lepszy jest ASP, Super Tigre czy MVVS skoro wszystkie te silniki to dobre silniki?

 

Aparatura i odbiornik wybrałeś dobry. Koszyk - nie tylko zbyteczna sprawa ale i potencjalnie niebezpieczna.

 

Potrzebujesz jeszcze ładowarki, klips do świecy i rozrusznik. Panel to bardzo dobry wynalazek chodź oczywiście nie jest konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poogladałem, poogladałem i wybór padł na sprawdzonego przez pana Marka wraz ze swoim synem model trenerka CANARY i teraz pytanko do pana Marka jakie serwa znalały sie w pana kanarku?? i co zawiera zestaw a raczej co trzeba dokupic ... chodzi mi tu bardziej o galanterię modelu .

 

I pytanko do wszystkich wiadomo ze cała elektronika musi byc zasilana :) jakie akku i do tego ładowarke i odrazu wspomne ze na razie niechce ładowarek typu shark za 300 zł tylko jakąś prostą do ładowania nawet jednego typu akku.(oszczedzam bo mam ochote na ciut lepszą aparaturke :) )

 

Z góry dziękuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest odkrywcze, ale ja bym brał jr pcm 9xII. Zalet radia chyba nie trzeba omawiać, a powodem dlaczego ja sie zdecydowałem była cena. 1500 za komplet z którego po sprzedaniu serw i odbiornika odzyskałem 700zł, więc wyszła mi jedna z najlepszych aparatur za 800zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - z HiModel za 1497 zł. Co ciekawsze - celnik zaglądnął do paczki i nie uznał za dziwne, że paczka ma zadeklarowaną wartość 50$, a ubezpieczenie na 475$ :). Nie dopłacałem ani złotówki vatu/cła. Niestety aparaturka jest bez aku, więc trzeba sobie doliczyć za pakiet nadajnika, ale w united za 25$ są fajne i pasujące lipolki (z tym, że od 2 tygodni backorder...). Gdyby ktoś potrzebował pomocy przy takich zakupach to chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś farta z tym celnikiem :shock: Ja nie zdecydowałem się na zakup za granicą właśnie dlatego, że cena radyjka po doliczeniu vatu i cła wyszła mi porównywalna do tej w naszym kraju. Ale jak widać opłaci się ryzykować, akumulator do swojej też musiałem dokupić :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.