Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na EBAY sa Wankle caly czas -nawet pokazal sie teraz Graupnerowski duzy Wankel (37,5 cm?)... :shock:

Ceny tych mniejszych Wankli uzywanych 130-200 Euro ...Graupner rozprowadza jeszcze za jakies 300 Euro (dokladnej ceny nie pamietam)...

Tak ze jak sie ktos uprze zeby miec ...to kupi...

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, powaliłeś mnie na kolana. Twój zbiór jest niesamowity. Czy te wszystkie cudeńka są na chodzie? Zawsze fascynowały mnie silniczki tłokowe, ich parametry i wytrzymałość natomiast szczytem precyzji i kunsztu wykonawczego buły dla mnie samodzielnie wykonane silniczki rzędowe wielocylindrowe. Tak rzadko można trafić na prawdziwych pasjonatów tej dziedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Aaa...Andrzeju ...teraz zobaczylem ze tu cos napisales ....Tak mam kilka sztuk...

pozdrawiam Janek

PS: daj znac jak Ci sie znudzi.... ;D

 

Do Tomasza K- ...to nie jest caly moj zbior ,mam wiele innych pieknosci ...niestety nie wszystkie silniki sa na chodzie ale majac tokarke wszystko idzie doprowadzic do stanu uzywalnosci ...ale prawdziwy kolekcjoner tego nie robi ...silnik traci tozsamosc -dusze ...doszedlem do tego teraz, wiele wczesniej probowalem dorabiac czesci ...ale teraz wiem ze lepiej poczekac na originalne czesci -dlatego moje czeste ogloszenia ze je szukam ...Silnik rzedowy mam -Cox 0,8 ccm ale na gieldach idzie kupic rozne cudenka...

Pozdrawiam Janek

PS: ciesze sie ze trafilem znowu na pasjonata silnikow tlokowych -to super dziedzina techniki !!!

Ach to Ty Tomku -teraz wskoczylo mi Twoje zdjecie z nazwiskiem ...pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nooo.... Panowie....

ZATKAŁO mnie, przyznaje sie bez bicia.

BUTY MI SPADŁY !!

Na te okazje wyciagnalem z szafy zakurzona (moja ongis ulubiona), pozolkla ksiazke, wydanie drugie, WKŁ 1976.

Jej tytul to "Miniaturowe Silniki Spalinowe" (autor: Wiesław Schier / opiniodawca: Julian Falęcki)

I mam skromne pytanko: zachowaly sie jeszcze takie silniki?

- a jesli tak, to ILE, czy jest jeszcze jakis "na chodzie"?!

I ile taki egzemplarz dzis kosztuje... :)

Pozdro!

- pisze tak jak mlodziez, nagle ODMŁODNIAŁEM!

A juz myslalem, ze sie zestarzalem.... ;-)))

Fotka ponizej:

- heh, nie moge umiescic fotki, czy moglbym prosic Administratora o wlaczenie mi opcji dolaczania fotografii? (byc moze nie potrafie sie jeszcze poslugiwac tym oprogramowaniem)

OK: Przeczytalem porady w zakresie zalaczania zdjec na forum, ale dalej lipa.

Aby obejrzec fote prosze kliknac miniaturke, nie wiem jak to sie u Was robi, to dla mnie too skomplikowane! :(

mortonm5uu7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hallo Kris , teraz dopiero zobaczylem ze zadales pytanie -silnik na zdjeciu to stary Morton 5- cio cylindrowy ktory jako original jest juz ciezko kupic ...ale repliki tego silnika sa zawsze na Gieldzie Silnikow w niemczech i szwajcarii (zawsze na jesieni jest takie spotkanie/Gielda) Ceny nie pamietam bo mnie ten motorek nie zainteresowal ...ale wazne jest ze cos takiego mozna kupic ...a jak czlowiek ma szczescie to i original mozna trafic -juz raz widzialem na Ebay USA ...Oczywiscie te repliki sa na "chodzie"

Pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Temat strasznie dawno nie dokarmiany, może uda się go przywrócić do życia.

Wrzucam fotki pierwszego seryjnie produkowanego czterosuwowego silnika samozapłonowego Enya 41-4C. Oprócz rodzaju zapłonu jest to o tyle ciekawy silnik, że zespół tłok/cylinder jest wykonany w tradycyjnej technologii, czyli żeliwny tłok i stalowa tuleja. Najnowszy samozapłon Enya 36-4C ma już tłok i cylinder wykonane w technologii AAC. Enya jest autorem najnowocześniejszej technologii AAC, jednocześnie ma olbrzymie doświadczenie w "żelaźniakach".

Długo polowałem na 41-4C, silnik nie wąchał jeszcze eteru :)

 

DSC_2379.JPG

 

DSC_2380.JPG

 

DSC_2382.JPG

 

DSC_2373.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem ze nas tutaj bierzesz na sprawdzenie czy czuwamy ... Jestes za dobrym specjalista od silnikow zeby sie tak pomylic...

Ja widzialem 4 T Diesla od ENYA ale nie mial juz swiecy....(no zatyczki...albo lepiej; zaslepki.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak myslalem ze nas tutaj bierzesz na sprawdzenie czy czuwamy ... Jestes za dobrym specjalista od silnikow zeby sie tak pomylic...

Ja widzialem 4 T Diesla od ENYA ale nie mial juz swiecy....(no zatyczki...albo lepiej; zaslepki.)

No właśnie sprawdzałem, czy ktoś czuwa, bowiem tematy silnikowe ostatnio jakoś zamarły.

A to jeden z moich ostatnich nabytków :)

 

DSC_2327.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.