Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.01.2020 o 14:10, Paweł Praus napisał:

Dzięki wydatnej pomocy Jarka z Malmö w mojej kolekcji znów przybyło 5 fajnych motorków ? oto jeden z nich.

20200116_200602.jpg

Fotki pozostałych wrzucę później. 


Gratuluję i zazdraszczam! Czekam na resztę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja juz Jacek jedna taka ( nowa )  mam ( 240)  . Mysle caly czas o drugiej do polatania , ale poczekam na uzywke ....

Dzisiaj znalazlem tez  ( w Japonii )  jedno z dwoch brakujacych ogniw w mojej kolekcji czterosuwow , a mianowicie  ENYA 40-4C ( open rocker ) .

Cena okolo 400 EUR z wysylka i pewnie jakies VATY i sraty dojda .......... Co tu ku....a robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jarek996 napisał:

 Ja juz Jacek jedna taka ( nowa )  mam ( 240)  . Mysle caly czas o drugiej do polatania , ale poczekam na uzywke ....

Dzisiaj znalazlem tez  ( w Japonii )  jedno z dwoch brakujacych ogniw w mojej kolekcji czterosuwow , a mianowicie  ENYA 40-4C ( open rocker ) .

Cena okolo 400 EUR z wysylka i pewnie jakies VATY i sraty dojda .......... Co tu ku....a robic ?

zaprzyjaznij się z Japonką ( nie o papier mi idzie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Silnik Wankla ma mniejszą masę niż klasyczny , większą moc przy mniejszej pojemności, i większy moment (w stosunku do benzynowego klasyka 4 suwa).

I przede wszystkim 3 spalania(prace) na 1 obrót wału, co jest bezapelacyjnie związane z nieosiągalnym dla innych tłokowych stosunkiem mocy do masy przy n=constans..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarek996 napisał:

 Ja juz Jacek jedna taka ( nowa )  mam ( 240)  . Mysle caly czas o drugiej do polatania , ale poczekam na uzywke ....

Dzisiaj znalazlem tez  ( w Japonii )  jedno z dwoch brakujacych ogniw w mojej kolekcji czterosuwow , a mianowicie  ENYA 40-4C ( open rocker ) .

Cena okolo 400 EUR z wysylka i pewnie jakies VATY i sraty dojda .......... Co tu ku....a robic ?

 

Cierpliwie czekać i nie przepłacać!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Grzesiek napisał:

Tak oczywiście, ma kolega rację - na jeden obrót tłoka nie wału, jeden pełen cykl pracy na jeden obrót wału bo wał obraca się 3x szybciej niż tłok..(co miałem na myśli -. mea culpa)..

spacer.png  spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RomanJ4 napisał:

I przede wszystkim 3 spalania(prace) na 1 obrót wału, co jest bezapelacyjnie związane z nieosiągalnym dla innych tłokowych stosunkiem mocy do masy przy n=constans..

Normalny silnik ma 2 cykle pracy na obrót a niektóre nawet 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.