Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2020 o 07:36, jarek996 napisał:

Ogloszenie jest po dunsku , ale strona szwedzka ..... Dunczyk tu NIE kupi ( pez "peselu" ) 

Zaiste - dziwne to.......... Just precis- jak mówią. Czasy się zmieniły może  i okoliczności, bo ja kupiłem 15 lat temu pięknego garbusika w Szwecji  ( bubbla) znajdując ogłoszenie w Blocket .Ale jak widać- co kraj- to obyczaj . Nawiasem pisząc - pojechałem tam przypadkowo znalezionym w Świnoujściu Tirem - pomagając kierowcy w wyładunku różnych towarów po drodze aż wreszcie dojechałem za koło podbiegunowe pod Kiruną po to wymarzone autko ( piąte i chyba ostatnie takie w życiu) .

 Manga halsningar !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rysiek napisał:

Zaiste - dziwne to.......... Just precis- jak mówią. Czasy się zmieniły może  i okoliczności, bo ja kupiłem 15 lat temu pięknego garbusika w Szwecji  ( bubbla) znajdując ogłoszenie w Blocket .Ale jak widać- co kraj- to obyczaj . Nawiasem pisząc - pojechałem tam przypadkowo znalezionym w Świnoujściu Tirem - pomagając kierowcy w wyładunku różnych towarów po drodze aż wreszcie dojechałem za koło podbiegunowe pod Kiruną po to wymarzone autko ( piąte i chyba ostatnie takie w życiu) .

 Manga halsningar !

 

Blocket to inna para butow. To NIE jest aukcja , tylko zwykle ogloszenia ( z telefonem , lub bez , wtedy trzeba sie zalogowac ) 

11 godzin temu, MASK napisał:

Rasowy silnik prędkościowy ST X-29 (5 ccm). 1,7 KM @ 27k rpm na paliwie FAI, druga połowa lat 70. Dziś przyniósł listonosz :)

 

DSC_1757.thumb.JPG.01529317a090235db4de3715c754c74c.JPG


DSC_1756.thumb.JPG.1c1b630449fe7b8cca71fe9e201af3dd.JPG
 

 

No to moze dieselek do pary ?  https://www.tradera.com/item/302065/386586958/super-tigre-g15-rv-dieselmotor-fran-1968

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Paweł Praus napisał:

Piękny motorek Marcinie?

(...)

 

Dzięki Paweł!

  

17 godzin temu, jarek996 napisał:

 

Jarku, taki dieselek już jest na stanie NIB, ale ten z Twojego linku jest baaaardzo ciekawy! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 20:40, jarek996 napisał:

Niezla rzecz ! 

DIESEL.jpg

Dzięki Jarkowi i ten B-51 trafił w tym tygodniu do mojej kolekcji ?

Mam zamiar przerobić go na lotniczy ???

Jacku zgodnie z definicją wiki...wszystko gra ???

"dron – statek powietrzny, który nie wymaga do lotu załogi obecnej na pokładzie oraz nie ma możliwości zabierania pasażerów, pilotowany zdalnie lub wykonujący lot autonomicznie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paweł Praus napisał:

Dzięki Jarkowi i ten B-51 trafił w tym tygodniu do mojej kolekcji ?

Mam zamiar przerobić go na lotniczy ???

Jacku zgodnie z definicją wiki...wszystko gra ???

"dron – statek powietrzny, który nie wymaga do lotu załogi obecnej na pokładzie oraz nie ma możliwości zabierania pasażerów, pilotowany zdalnie lub wykonujący lot autonomicznie."

gratuluję silnika....rzadka sztuka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega mi mówił, że Ty, Paweł podobno "łodziowych" nie zbierasz:)

Może chcesz ten piękny "szrocik" odstąpić?

 

Ostatnio była dyskusja o momentach obrotowych itp. I tu mamy idealny przykład tego o czym pisałem, że te stare motorki miały olbrzymie koła zamachowe.

A dlaczego? to o tym już było...:)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację, ale mam sentyment do Węgierskich motorków i to głównie dlatego go nabyłem...a jak nabyłem to nie po to żeby się go od razu pozbywać :-))

No chyba że zaproponujesz coś ciekawego na wymianę...

I tu może mała zagadka dla kolegów, co to za motorek?

Wiem, że Andrzej, Marcin, Grzegorz i Jacek go znają, dajcie więc szansę innym :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.