Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Paweł Praus napisał:

A co to za wielkolud?

 

Mówisz o tym bokserze? A sam chciałbym wiedzieć! :D Tak to jest jak się kupuje na odległość po samych zdjęciach. :) Myślałem, że to 60-80cc, no góra setka a to, po pobieżnych pomiarach, ma prawie 350cc! ? Obserwowałem dłuższy czas, cena spadała. Jak doszła do akceptowalnego poziomu kupiłem choćby dla samego kartera i wału. Szybki risersz w guglu mówi, że to coś może pochodzić z prawdziwego UAV. Bo ktoś coś podobnego znalazł na poligonie, troszkę podtopione. Ten słabnik też lekko nie miał. jest sporo odłamanych żeberek. Pocałunek gleby z wysokości był na pewno. Na cylindrach jest sygnatura Gilardoni 2027D, na głowicy s32-1868. Ale te symbole nic nie mówią. Zamierzam do fabryki napisać, ciekawe czy odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sami to chyba całych silników nie robią. Produkują cylindry i tłoki dla różnych producentów. Co zamówisz to Ci zrobią. Piły, kosiarki, generatory i coś tam do małych motocykli... Gabarytami i pojemnością pasuje też jako napęd do motoszmaty... Ale konkretów nie udało mi się uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błażej możesz śmiało pisać do fabryki Gilardoni.

Jak długo żyję nie otrzymałem tak miłej i szybkiej odpowiedzi jak od Gilardoni.

 

Prima di tutto mi presento: sono Rocco Torri, e lavoro presso la Gilardoni Vittorio srl, comunemente conosciuta come "Gilardoni Cilindri", dall'aprile 1984. Dal settembre 1991 sono tecnico motorista presso la Sala Prove Motori della divisione Ricerca & Sviluppo e seguo anche il Servizio Assistenza Tecnica, dedicato proprio a chi ha problemi o desidera informazioni su cilindri e affini. 

Il cilindro in suo possesso appartiene a un motore per decespugliatore prodotto dalla ditta BlueBird, una volta chiamata Officine Di Zanè. C35 è il modello.
Provi a contattare la ditta per info tecniche più dettagliate, ecco il suo sito web: http://www.bluebirdind.com/

Per ogni altra domanda tecnica, mi contatti pure direttamente.

Cordiali saluti dall'Italia

 

Pozdrawiam i z przyjemnością oglądam Wasze silniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej68IX napisał:

Jak długo żyję nie otrzymałem tak miłej i szybkiej odpowiedzi jak od Gilardoni.

 

No to miales szczescie ! Mam w domu pochlaniacz kuchenny bardzo znanej wloskiej marki ( ELICA ) i zepsul mi sie zaraz po gwarancji.

Pisalem do nich ( ze 3 razy ) maile , wysylalem listy zwykle i polecone i NIGDY nikt nie odpowiedzial ( a podejrzewam , ze ELICA jest wielokrotnie wieksza firma jak Gilardoni ) ?

W koncu kolega elektryk uporal sie z bledem sam i pochlaniacz chodzi do dzisiaj ?

Zreszta mialem tez problem z moim mlynkiem do kawy ( chcialem zamowic drobna czesc ) , tez Wlosi NIGDY nie odpowiedzieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie to nigdy nie kupisz nic nawet za psie pieniądze ?

Czy ktoś kto ma obrabiarkę zrobiłby fajne łoże do testów silników np takie jak to: https://www.ebay.de/itm/Motorprufstand-Halter-Motoren-Graupner-antik-80er-Jahre-Taifun/164271319981?hash=item263f556bad:g:19MAAOSwd8de~NOd lub "angielskie"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.