Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, piotr28 napisał:

Czy te silniki lub niektóre elementy do nich wykonywano wtedy ręcznie? 

Piotrze,

co rozumiesz pod pojęciem ręćznie ?

odpowiedz brzmi tak, jeżeli chodzi o kompletowanie silnika /pasowanie  częsci+ elementy wymagające np lutowanie

odpowiedz brzmi nie, jeżeli chodzi o wykonanie poszczególnych elementów, które wykonywano maszynowo, bo zarówno  tokarki ,frezarki czy wiertarki były znane już znacznie wcześniej

czynnik ludzki nawet obecnie jest trudny do zastąpienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Godzinę temu, d9Jacek napisał:

odpowiedz brzmi nie, jeżeli chodzi o wykonanie poszczególnych elementów, które wykonywano maszynowo, bo zarówno  tokarki ,frezarki czy wiertarki były znane już znacznie wcześniej

Właśnie o te zdanie mi chodziło,dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki Marcinowi od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem takiego cuda, tutaj w stanie rozłożonym (nie bez problemów) bo prawie 70-cio letni skrystalizowany smar/olej skutecznie to utrudniał, ale grzanie zawsze pomaga :-))

Dziś powinno się udać go umyć i ponownie poskładać...

 

20200908_190520.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Paweł Praus napisał:

Dzięki Marcinowi od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem takiego cuda, tutaj w stanie rozłożonym (nie bez problemów) bo prawie 70-cio letni skrystalizowany smar/olej skutecznie to utrudniał, ale grzanie zawsze pomaga :-))

Dziś powinno się udać go umyć i ponownie poskładać...

 

20200908_190520.jpg

really Mc Coy.....gratulacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę się pochwalić silnikiem na który "chorowałem" od dawna ! ??

I też marzenia spełniły się dzięki wydatnej pomocy Marcina "Maska" i Pawła - oby żyli wiecznie !!! ?

Poniżej sesja filmowa i zdjęciowa SAITO FA 30 Open Rocker - produkowany w latach 1979 - 1985 !!

Jednostka przeznaczona do napędu historycznego "szmatolota" z 1911 r - "Hirondelle".....?

Odgłos pracy pieści ucho każdego silnikowca, nie mówiąc już o widoku tych pracujących zaworów - nooo miodzioooo  !! ?

DSC_2521.thumb.JPG.a539743bf044beac982f0d2d3dfcfeb1.JPGDSC_2524.thumb.JPG.737d85a23b3263d7190da004a011fea9.JPG

DSC_2522.thumb.JPG.10805e6adf0555a48dc7970c79bef2ff.JPGDSC_2530.thumb.JPG.f0eda96c424d2dbc8e1e947dce84a821.JPGDSC_2523.thumb.JPG.b573c103dd0258aa65ada7ba69733b17.JPG

 

hirondelle3.jpg

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolekcjonerów widzę tutaj sporo, więc może któregoś coś zainteresuje. Jest to lokalny (holenderski) OLX:

https://www.marktplaats.nl/u/tvs/6670199/l/hobby-en-vrije-tijd/modelbouw-radiografisch-vliegtuigen/#postcode:5622AC

 

Nie mam nic wspólnego z tym sprzedawcą (żeby nie było, że to reklama ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 08:13, Paweł Praus napisał:

Wszystkiego mieć się nie da,

Kонечно,  всего мира не проёбиош, но стремиться нада???....i ta zasada niech nam w naszych działaniach przyświeca...
 
ale wracając do aukcji , to może byc ostro.....pojawił się znaczący  licytant
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.