Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Grzesiek napisał:

Czegoś tu nie rozumiem przecież Webre robili austryjacy.

no najpierw awstrijcy robili a pózniej to już w West Berlinie produkowali...

a jak sie dobrze przypatrzysz Grzegorzu to te Webry inne motorki przypominają ( też)a które produkowane  były w Austrii a teraz MECOA robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotr jet napisał:

Witaj Robert

w tamtych czasach okolice Jasnej Góry.

Dokładniej ul. Kościelna.

Miałem o rzut beretem nawet bez antenki, boisko piłkarskie .

Gdzie latałem na uwięzi uczek 1,5cm3 potem Start 2,5cm3

Modelarnia była w Pierwszej Alejji w podwórku .

To miałeś sporo bliżej do centrum ode mnie.?

Ja mieszkałem na Grabówce, skąd wybyłem w Polskę "za chlebem" w 1986 roku.

Moim modelarskim mentorem w tamtym czasie był Krzysiek Muzyczko (starszy ode mnie o rok), z którym to do jednej podstawówki chadzaliśmy. Lataliśmy uwięziówkami na ugorze koło lasku przy ulicy Gminnej, w miejscu, gdzie obecnie jest spore osiedle domków jednorodzinnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rob Mc Fly napisał:

To miałeś sporo bliżej do centrum ode mnie.?

Ja mieszkałem na Grabówce, skąd wybyłem w Polskę "za chlebem" w 1986 roku.

Moim modelarskim mentorem w tamtym czasie był Krzysiek Muzyczko (starszy ode mnie o rok), z którym to do jednej podstawówki chadzaliśmy. Lataliśmy uwięziówkami na ugorze koło lasku przy ulicy Gminnej, w miejscu, gdzie obecnie jest spore osiedle domków jednorodzinnych.

To jakim cudem się nie spotkaliśmy?Też "bawiłem "się z Krzychem

proponuję przejść na pw.

"troszku" zaśmiecamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piotr jet napisał:

To jakim cudem się nie spotkaliśmy?Też "bawiłem "się z Krzychem

Najpewniej dlatego, że Krzychu został przy tych zabawkach na dłużej, a mnie poniosło, żeby z innych kwiatków też pyłku z nektarem popróbować - proza życia... ?

Jakoś w początku 1980r. wymiksowałem się z aktywnego (traktowanego amatorsko) modelarstwa, choć sympatia do niego trwa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupują wszystko co się da i jest tanio. Firma istnieje od dawna. Nie inwestują w nowe projekty, sprzedają pozostałości magazynowe, ale tez produkują części zamienne. 

Kiedys po zakupie HP można było od nich kupić oryginalne obrabiarki z fabryki HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paweł Praus napisał:

A czy na temat tego motorka Marcinie coś ci wiadomo? Ewidentne z Webrą ma wiele wspólnego?

426CB0BC-9CEF-46F3-A889-DDAB848B09C0.jpeg

 

Z kolekcji Jehlika chyba masz webropodobna 10cc, silnik był wyprodukowany na długo przed bankructwem Webry. A ten, nie wiem, pewnie pochodzi z fabryki Webry, i pewnie był robiony na zamówienie jakiejś sieci handlowej albo coś w tym stylu. West, to tez Webra robiona dla Just Engines zdaje się. Tak samo Como, czyli ST, Mark - Moki, Morris - Rossi. To wszystko oryginalne silniki ze zmieniona nazwa w celach handlowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, witold_pi napisał:

Jesteś młody

 

Co Cie dzisiaj tak na zarty bierze ? 

 

Fajna zabawka , ale pewnie ryczy niemilosiernie na max. obrotach ,  a nasz klub lezy blisko duzej stadniny. Jak nad nimi nie latamy to jest OK , ale trzeba tez myslec o tym , zeby sie jakis kon nie sploszyl jak uslyszy "toto" ( nie mylic z "Toto"  Motylastego , ani zespolem Toto ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.