Skocz do zawartości

Popoc w kupnie narzędzi i innych rzeczy.


VJ_Adams

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Muszę zakupić różne narzędzia i materiały ale nie wiem który sklep oferuje te wszystkie produkty i ma tanią przesyłkę??

 

Proszę o wysłanie na pm linka ze sklepem co oferuję te wszystkie produkty w umiarkowanej cenie.

 

Potrzebuje zakupić:

 

- Klej do pianek styropianowych (klej polimerowy) - podobna jakiś pomarańczowy dragon, tak żeby na kilka modeli starczyło :)

 

- Żywica 10 minutowa "przezroczysta", np do mocowania serw lub wręgi silnikowej.

 

- Bowden z drutem 0,7mm około 1m, żeby ruszać statecznikami.

 

- Listewki sosnowe ok 1.2m mogą być w kawałkach po 40cm, do wzmacniania kadłuba

 

- ok 2-4 ściski modelarskie.

 

- 6 dźwigni sterów do szybowców i deproniwków

 

- Troszkę tkaniny szklanej np na wzmocnienie łączenia skrzydeł albo kadłuba.

 

- Klej szybkoschnący do tej tkaniny.

 

- Zawiasy do lotek i stateczników takie leciutkie ale dobre, ok 8 -10.

 

- Skalpel z min 3 zapasowymi nożami, ciężko nie postrzępić grubego depronu.

 

- Jakaś szeroka taśma zbrojona włóknem do różnych połączeń (są takie taśmy specjalne do zawiasów).

 

- Pinezki modelarskie długie, przydają się np do umocowania planów na stole lub do depronu

 

- Około 60cm drutu stalowego 2mm, nie chcę kupować podwozia za 30zł.

 

Wszystko inne posiadam :)

 

Hmmm co tu jeszcze jest potrzebne?

 

Proszę wysyłajcie ceny jakie najtaniej mogę to kupić w jednym sklepie.

 

Pozdrawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
większość kupisz w riku, a dragona i taśmę zbrojoną w supermarkecie budowlanym

 

He he obok domu mam właśnie taki budowlany i nie mają dragona i taśmy.

 

do laminowania potrzebna jest specjalna żywica. Nie ma sensu przyklejać tkaniny, bo wzmocnienie będzie żadne. Kup żywicę do laminowania. Wydatek niewielki, a warto ją mieć w warsztacie.

 

Nie zamierzam laminować tylko na przykład łączenie skrzydeł połączyć tkaniną. Pod statecznikami przydaje się wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody kolego - to właśnie laminowanie. Żeby użycie tkaniny miało sens musisz przy jej użyciu takie połączenie podlaminować, czyli przykleić żywica na tyle żadką, żeby tkaninę przesączyła - a więc żywicą do laminowania. Warto taką żywicę mieć choćby do naprawiania odprysków kadłubach laminatowych (żywica + biel tytanowa + odrobina aerosilu i działa pięknie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej rozmowie z naszym młodym kolegą na jego prośbę piszę:

potrzebne:

-klej polimerowy

 

Niepotrzebne:

-żywica - można polimerem wklejać wzmocnienia do depronu

-tkanina- większość modeli depronowych nie wymaga laminowania

-skalpel i ściski - można sobie poradzić bez nich używając ostrego noża podwędzonego mamie z kuchni i klamerek do bielizny

- Listewki sosnowe można zastąpić kawałkami skrzynki po owocach pozyskanej za "uśmiech" w każdym sklepie spożywczym.

- taśma zbrojona nie jest potrzebna, bo zwykła pakowa sobie poradzi w zupełności

- zawiasy zrobisz ze starej dyskietki komputerowej

- zamiast bowdenów można użyć patyczków od szaszłyków (w małych modelach depronowych)

- Dźwignie można zrobić ze wspomnianej skrzynki owocowej

- zamiast pinezek modelarskich podwędź mamie szpilki krawieckie

- drut na podwozie (o ile w ogóle takie jest konieczne) można pozyskać na złomowisku, np szprycha ze starego koła rowerowego.

 

To chyba zamyka Twoją listę Adamie.

Jak widać, gdy się szuka oszczędności, to można na prawdę obejść się bez większości wspomnianych przez Ciebie rzeczy.

 

Mam nadzieję. że to pomorze Ci zbudować Twojego pierwszego deproniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.