Skocz do zawartości

Drzewo- błąd oceny odległości


cobra

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wywiało mnie (dosłownie i w przenośni) aż do Łomży. Na szczęście prognoza pogody się zupełnie nie sprawdziła - miał padać deszcz za śniegiem.

Ponieważ ostatnio moim dyżurnym modelem "bagażnikowym" jest ESA Kawasaki Ki-61, to oczywiście mając wolną chwilę, polatałem trochę na błoniach nad Narwią. Wiało dość hardcorowo - na połowie gazu latałem do tyłu. Wiatr natomiast był praktycznie laminarny, bo od nawietrznej była duża równina. Na zawietrznej miałem linię wysokich drzew i podchodząc do któregoś z kolei lądowania źe oceniłem odległość. Skończyło się tak:

ki-61_lomza2_s.jpg

ki-61_lomza1_s.jpg

Na szczęście na drzewo nie było trudno wejść (model był na ok. 8 metrach). Obyło się zupełnie bez strat.

 

Przy okazji - było to miejsce aktywności bobrów:

ki-61_lomza3_s.jpg

ki-61_lomza4_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

Zobacz to co mnie spotkało -mój błąd robiłem przewroty wokół środka ciężkości przez brzuch i okazało się o jeden za dużo i efekt jaki jest każdy widzi. :oops:

Był to CAP232 2m+ DL50 -silnik i wyposażenie całe

 

http://kkdarch.wrzuta.pl/obraz/uM7BR7ewZN/100_3658

 

http://kkdarch.wrzuta.pl/obraz/wAMSnik0PE/100_3656[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas na zboczu u prawego wybrzeża Wisły, w mieście zwanym Grudziądz, zdarzyło się też drzewowanie.

Efekt nie-wyczucia odległości i przesuniętego kierunku wiatru (bo nie wiało prostopadle :()

Skutek ściągania latadła z drzewa- ścięte drzewo tępą siekierą, zniszczony płatowiec (nawet kadłub jest cały, czyli i tak trzeba wszystko dobudować, elektronika cała)

aae835c2744a1abd.jpg

płata nie ma z powodu rzucania weń kamieniami, ot taka metoda ściągania modelu...

ogólnie mieliśmy dużo zabawy

 

EDIT:/ na drzewo nie dało się wejść, gdyż było suche, łamliwe, a sam model wisiał na wysokości około 10 metrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.