Skocz do zawartości

RWD-6 oczywiście ;]


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma bata żeby się tutaj nie pojawiło :P

Kilka fotek:

 

-Oblot modelu :wink:

 

hpim1438sv7.jpg

 

-"Żwirowisko"

 

hpim1395hs0.jpg

 

-Zawody w Warszawie (Bemowo 2007) - pięknie podniesiony ogonek :wink:

 

dsc0165eu3.jpg

 

-To jest właśnie moment kiedy ta masa delikatnie się odrywa od ziemi :D (w tle oczywiście ja :P )

 

dsc0168xs8.jpg

 

-Same biało-czerwone paski :D

 

dsc0170lf6.jpg

 

-Model lata tak pomału że nie używam więcej niż połowa gazu. Przy tej prędkości (porównywalnej do chodu człowieka) model leci na lekkim zadarciu. Na zdjęciu lot na 1/4 gazu (śmigło prawie że stoi) :D

 

dsc0173nx7.jpg

 

-Tutaj widać to "stojące" śmigło jeszcze lepiej :P

 

dsc0175pe2.jpg

 

-To zdjęcie mi się najbardziej podoba :P Bardzo mocne przechylenie, ster kierunku wychylony delikatnie w lewo, zdecydowanie większa prędkość - zero ześlizgu :D

 

dsc0186cr6.jpg

 

-No i odlatuje w siną dal :wink:

 

dsc0188go5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Model został kupiony od Pana Henia (Tiger). Zrobiony został z tych planów modelarskich: http://www.allegro.pl/item258755358_pm_61_1974_rwd_6.html#photo

Latam nim na zawodach (w przyszłym roku również na piknikach :P ). Model lata genialnie i jest świetnie zrobiony :D . Najważniejsze że jest lekki przez co może latać z takimi małymi prędkościami. Niesamowicie lata trawersem :D (prześle zdjęcia jak jakieś będą). Pan Henryk wykonał poprostu idealny model, naprawde podziwiam, zwłaszcza że w życiu sam bym takiego nie zrobił :oops: . Mam nadzieje że model dłuuuugo polata i dużo osób go będzie mogło zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól Wojtku że coś napiszę od siebie jako budowniczy tego modelu,sam podałeś budowniczego więc myślę ze nie będziesz miał nic przeciwko temu.

Ten model właśnie był budowany z planów które przedstawił Wojtek.

Są to plany samolotu a nie modelu,plany modelu opracowałem sam.

Budowa tego modelu trwała bardzo krótko tylko sześc miesięcy,razem z opracowaniem planu konstrukcji.

Wtedy miałem bardzo dużo czasu kilka godzin dziennie spędzałem przy budowie modelu.

Nigdy nie myślałem ze ten model będzie startował w zawodach był robiony pod pikniki i loty na naszej łące.

Ten model jako makieta jest wykonany bardzo lekko,skala 1:4 o roz.2750mm waga 8,65kg.napędzany silnikiem benzynowym ROTO 35cm3 i ma duży zapas mocy.

Model jako makieta ma ruchome klapy razem ze skrzelami,otwierane drzwi szyby w drzwiach,bagażnik,przedni trójkątny wywietrznik,ruchome fotele na prowadnicach.

Wojtek może zrobi fotki i wam pokaże.

 

Teraz kilka nie najlepszych fotek z budowy tego modelu.

053mg3.jpg

054mb3.jpg

057ip6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na tych planach z których był wykonany model były biało-czerwone paski z którymi model na pewno wygląda ładniej i bardziej "Polsko" :D

 

P.S. Chcecie go mniej więcej tak oszpecić? Mi tam się nie podoba taki (nie wyszło mi idealnie ale macie porównanie :P )

 

rwd6challengexf5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg wykonawcy modelu, a przed zbudowaniem go, przestudiował on całą dostępną literaturę na jego temat, ze szczególnym uwrażliwieniem właśnie na malowanie. Samolot biorący udział w Challange-u, wg organizatorów, miał mieć właśnie takie malowanie, jakie Wojtek zaprezentował. I tak się też stało. 2 dni przed imprezą RWDziak Żwirki i Wigury został przemalowany zgodnie z wymaganiami organizatorów. Po Challangu wrócono do malowania poprzedniego, czyli "polskich" pasków. Czy jasno sprawę naświetliłem?

Tak więc "czasowo" biorąc, RWD latał głównie w "polskim" malowaniu i te czarno-białę paski w jego "życiu" były tylko nic nie znaczącym epizodem. Chyba, że za główne jego "życie" przyjmiemy udział w tej imprezie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrogiem :?: Publicznym :idea: Kogo i dlaczego wrogiem? Przecież, jak do tej pory dyskutowaliśmy sobie o malowaniu samolotu i modelu RWD-6. Jeśli kogoś czymś uraziłem, bardzo przepraszam, ale czy można obrażać się na fakty? I dlaczego, w takim razie, poczułeś się Przyjacielu czyimś wrogiem? Proszę Cię , rozwiń ten tok rozumowania, bo nie chciałbym, aby ktoś "za chwilę" znowu poczuł się czyimś wrogiem. Tym bardziej publicznym. I do tego z mego powodu... No, chyba, że to Wojtek jest takim strasznym kreatorem wrogów publicznych, a za taką postawę nic, tylko lunch! Publiczny! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze stalem sie wrogiem publicznym :mrgreen:

Żeby odpokutować swoje winy noś ubranie w paski :wink: . Do wyboru: czarno- białe albo czerwono-białe :wink: :devil: .

A tak nieco poważniej- te różnice w malowaniu polskich samolotów uczestniczących w Challenge`u opisane były w książce W. Schiera "Challenge-sukcesy Polaków" wydawnictwa Altair, na którą bezskutecznie poluję od dłuższego już czasu. Gdyby miał ktoś taką do upłynnienia to chętnie odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.