Skocz do zawartości

Okaleczony działający odbiornik


mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas demontażu odbiornika HFS-04MI+ zauważyłem, że coś w środku "lata".

Okazało się, że filtr z oznaczeniem 88 Y4 odpadł. Sprawdziłem działanie odbiornika na wszystkich kanałach i wszystko OK. Fakt, że sprawdzałem w piwnicy więc to zaden test. Podejrzewam, że stało się to już dawno. Przy okazji może ktoś ma linka do schematu odbiornika ewentualnie skąd zdobyć taki elektrolit. Może jakiś zamiennik.

Na zdjęciu urwany elektrolit obok swojego gniazda. 543361a3dc668625m.jpg]klik[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tragicznie to nie wplynie na prace odbiornika.To jeden z kondesatorow filtrujacych/stabilizacja (jesli w galezi zasilania).

Zrob zdjecie makro napisow lub podaj symbole na tym kondesatorze.

Jesli wlutowac chcesz z powrotem,zachowaj polaryzacje.Jesli sie pomylisz 50/50 :devil:

ugotujesz elektrolit :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie to nie wplynie na prace odbiornika.To jeden z kondesatorow filtrujacych/stabilizacja (jesli w galezi zasilania).

Zrob zdjecie makro napisow lub podaj symbole na tym kondesatorze.

 

To było największe max zbiżenie. Symbol to 88 Y4, może powiękrzyć zdjęcie elektronicznie? Tyle, że wtedy jakość zdjęcia pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.