Skocz do zawartości

Oczekiwanie na przesyłkę z Unitedhobbies


ursamajor

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ja amm tak sytułacje jak ursamajorgdyz paczka tez jest do 1 kg i jest tam ładoawakra i pare innych zeczy(2 accu,złaczki,smigła)mzoecie mi powiedziec czy wszystko dobrze zrobiłem??czy dobrze zapłaciłem??prosze oto link...niewiem co to znaczy...czy juz apłacone??pisze ze chyba oczekuje..ale na co??prosze o odp..

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_customerShowOrders.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja amm tak sytułacje jak ursamajorgdyz paczka tez jest do 1 kg i jest tam ładoawakra i pare innych zeczy(2 accu,złaczki,smigła)mzoecie mi powiedziec czy wszystko dobrze zrobiłem??czy dobrze zapłaciłem??prosze oto link...niewiem co to znaczy...czy juz apłacone??pisze ze chyba oczekuje..ale na co??prosze o odp..

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_customerShowOrders.asp

 

Żeby to sprawdzić musiałbyś podać login i hasło, podasz ? :D

Lepiej zrób zrzut z ekranu tego o co się pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zdarzyło się komuś żeby naliczyli cło i VAT ?? zamówiłem paczkę (ładowarka, 2 aku, 4 różne silniczki 1 regulator) o masie do 1 kg i trochę się zaczynam obawiać o te podatki :(

 

Mi się zdarzyło. Na 3 zamówione paczki - ostatnia właśnie największa (z ładowarką i silnikiem w środku trafiła do urzędu celnego).

 

Nie wiem od czego zależy fakt "wyłapywania" na inspekcję paczek (czy od częstotliwości ich otrzymywania, czy od jej rozmiaru i względnie wagi), ale wiem że jak już urzędasy wyłapią taką paczkę, to kończy się to naliczeniem cła (jeżeli towar podchodzi pod kategorię która jest obłożona niezerową stawką) i na 100% VATu.

 

Nie chcę Cię straszyć, ale ładowarka, 2 akku i aż 4 silniki i regiel trochę miejsca zajmują i ważą, więc chyba rośnie też prawdopodobieństwo zatrzymania takiej paczki.

 

Ja też ostatnio złożyłem zamówienie i czekam na jej otrzymanie. Ciekawe czy przejdzie niezauważona przez UC czy znów czeka mnie wizyta i załatwianie papierologii.

Na koniec dodam, że zwykle staram się zmieścić z zamówieniem do max. 500g z wagą i wartością 50-60 USD i nie składać zamówień w odstępie kilku-kilkunastu dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdarzyło. Na 3 zamówione paczki - ostatnia właśnie największa (z ładowarką i silnikiem w środku trafiła do urzędu celnego)....

 

....(jeżeli towar podchodzi pod kategorię która jest obłożona niezerową stawką) i na 100% VATu.

 

Znając moje szczęście pewnie czeka mnie wizyta w WC znaczy w UC :)

 

Swoją drogą to czy całe modelarskie akcesoria (silniki, aku, elektronika) obłożone są 100% VATem ??

 

pozdr

 

Ursamajor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat -22%

Clo - z tym roznie jest- podobno na art. modelarskie cla nie ma - mi ostatnio doliczyli 3,7% :)

 

Szukalem gdzies jakies oficjalnej informacji na ten temat, ale nic nie znalazlem. Gdyby ktos sie natkanal na jakas ustawe czy cos niech podrzuci linka.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - jesli towar jest oznakowany jako gift - wszelkie platnosci sa naliczane od wartosci zadeklarowanej przez chinczyka - mam racje?Zatem kiedy przychodzido mnie paczka i trafia do UC ide i mowie im ze to jest gift za ktory nie placilem i zeby naliczyli oplaty od tej wardosci przedsawionej na paczce? Mam racje ? :]

 

Ostatnio mialem maly romans z UC i kazali mi przedstawic potwierdzenie zaplaty(ktorego ze soba nie mialem) albo wyciag z konta bo nie chcieli uwierzyc w wartosc zadelkarowana paczki, jednak po dluzszych negocjacjach jakos sie udalo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody i stawki taryfy celnej:

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/tarhome_pl.htm

Kod:

9503003000 - Pociągi elektryczne, włącznie z torami, urządzeniami sygnalizacyjnymi i innym wyposażeniem do nich; zestawy do składania modeli redukcyjnych (zmniejszonych w skali); zestawy do składania modeli redukcyjnych (zmniejszonych w skali), nawet z napędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.