Jump to content
Pioterek

Futaba 14SG moje doświadczenia

Recommended Posts

A tak przy okazji czy zmieniło się coś w informacjach telemetrii w trakcie eksploatacji . Kolega mi mówił że futaba nie sygnalizuje utraty ramek w transmisji , jak również bardzo rzadko odświeża  napięcie odbiornika i o spadkach  np. podczas otwierania czy zamykania hamulców można po prostu zapomnieć . Dziwi mnie to bo Hott sygnalizuje wiele rzeczy błyskawicznie . Sam oglądałem z ciekawości akurat MZ32 futaby ze względu na bardzo bogaty program ale takie klocki to mnie szybko zniechęcają .

Pytanko do posiadaczy. Kilka dni temu nabyłem ten nadajnik, po aktualizacji oprogramowania do 8.0 nie wiem jak włączyć nadajnik bez włączania TX. Przytrzymanie RTN nie działa.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Włącz radio z gazem w połowie.

Włącz radio z gazem w połowie.

Jest opcja, bo się pyta czy nadawać, o tym nie pomyślałem. A jak w takim przypadku z "range test"?

Z tego co pamiętam to RTN naciśnij i włącz, jak nie to spróbuj lewy lub prawy przycisk pod drążkiem. Nie pamiętam dokładnie bo przesiadłem się na 18stke.

No właśnie w wcześniejszej wersji oprogramowania RTN działał, a teraz przestał. Prawy i lewy przycisk też nie od tego. Na szybko przejrzałem rcgroups, problem jest znany, ale nie zdążyłem całego wątku przejrzeć czy jest rozwiązanie.

Roman teraz nadajnik to tylko oprogramowanie i może się zmienić praktycznie wszystko . Jak wiać coś poprawić ,ale również coś zepsuć i to nie tylko w tej ale również w innych firmach ;) .

W sumie to chyba niewiele się zmieniło. Tryb bez TX i test włącza się prawie tak samo jak wcześniej, tylko zamiast samego RTN trzeba zakryć całe pole dotykowe.

Mam F 18 i nawet używam czasami. Tylko mnie interesuje co się da "polepszyć " . Może ja też ?

No ale emocje sa na pewno nie do zastąpienia .

W dniu 2.12.2019 o 07:27, dimmus napisał:

No właśnie w wcześniejszej wersji oprogramowania RTN działał, a teraz przestał. Prawy i lewy przycisk też nie od tego. Na szybko przejrzałem rcgroups, problem jest znany, ale nie zdążyłem całego wątku przejrzeć czy jest rozwiązanie.

Futaba twiedzi że po wgraniu v. 9 działa,  na RC groups: https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=43704327&postcount=8450

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.