Skocz do zawartości

A może małe wirtualne zawody o kufel bezalkoholowego ?


marekzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od dawna chodzi mi po głowie dziwny pomysł. :lol:

Bardzo popularny jak widzę i słyszę jest AeroFlay Profesional Delux.

 

Może zrobić małe wirtualne zawody w lataniu ? zima, nuda ... coś by się działo :D

Szczegóły jakie latanie i jak to zorganizować pozostawiam do dyskusji.

 

Uczestnicy przysyłaliby pliki z AFPD z nagranymi lotami, a "sędziowie" lub np. jakaś ankieta, oceniliby najlepsze/najbardziej efektowne/najciekawsze (niepotrzebne skreślić) loty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dobry pomysł.

Pytanie techniczne. Jak nagrywacie filmy? Ja zapuściłem jakiś program do przechwytywania i nie byłem zadowolony z efektów. nie dość że musiałem rozdzielczość przestawić na najniższą bo strasznie przerywało to co chwila były jakieś puste klatki. Może komp za wolny athlon xp1700, geforce 440

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Temat Marku jak najbardziej godny uwagi , widziałem coś takiego kiedyś na downonthedeck

kandydata na napisanie programu już widze :lol2: , trzeba by się jeszcze zastanowić kto miał by to oceniać , a jeśli chodzi o zgrywanie to aerofly ma funkcje zgrywania na dysk i ten plik można wysłać sędziom do oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerofly ma funkcję zgrywania na dysk ale to tylko dane tyczące położenia modelu w danej scenerii. Więc jeżeli ktoś nie ma danej scenerii lub modelu nie odtworzy filmu. Po za tym mi nigdy nie udało się odtworzyć dźwięku przy takim filmie. Może ktoś wie co robie nie tak?

 

Więc jeżeli tak zgrywać film należałoby oprócz filmu udostępniać wraz z nim scenerię i model.

 

Pomysł fajowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwięk akurat jest mało istotny , a aerofly ma scenerie i modele więc można wybrać jakąś podstawową scenerie i model np. extre 330 będą równe szanse , unikniemy przez to problemów ze zgrywaniem i odtwarzaniem lotów , ajeśli ktoś się upera że np, woli latać capem 232 to może dopuśćmy wszystkie modele które są w podstawowej wersji aerofly deluxe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne standardowo modele i scenerie i określony czas lotu tylko ile? 2min?

no ja raczej wyobrażam to sobie jako latanie programu , czyli określonych figur nastepujących kolejno , oczywiście program jak filmik z jego wykonaniem zamieściło by się na forum , żeby uniknąć różnic w interpretacj , a drobne modyfikaje , dlaczego nie każdy ma prawo ustawić model tak jak mu pasuje to nie jest zabronione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mogę modyfikować gotowego modelu. mogę utworzyć nowy na podstawię istniejącego i pozmieniać mu parametry ale to już nie jest standardowy model i nawet znajduje sie w innym katalogu na dysku i zgodnie z tym co piszecie to jak ktoś takiego samego modelu nie ma to nie oglądnie filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze niech kazdy pobierze funtane s90 bardzo fajny model a bedziemy np latać na scenerii spalingfield chyba każdy ją ma w afpd

 

a funtana ma okolo 1,9mb wagi, wiec każdy może ja chyba pobrać moge osobiście powysylać jak kto chce tylko dajcie e-maile :wink: :wink: :wink: :mrgreen: :mrgreen: :D:):D :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ucichło ale można do tematu wrócić.

 

potrzeba określić:

1. model (standardowy lub inny, jeśli inny to trzeba się umówić jaki i czy można go modyfikować)

2. scenerię

3. czas lotu

4. program (no chyba że freestyle to chyba najciekawiej)

 

następnie:

5. sędziów

6. zasady

7. ew wpisowe i "kufel bezalkoholowego"

 

najlepiej pozbierać kilka wypowiedzi i na ich podstawie określić w/w kwestie.

 

Wypowiem się pierwszy.

1. extra 330 standardowa lub zmodyfikowana

2. rottenburg

3. 2 min

4. freestyle

 

5. myślę że 3-5 osób zgłaszających się na ochotnika tu w tym wątku. Sędzia oczywiście nie może brać udziału w rozgrywce. Sędziowie typowali by np 5 najlepszych filmów. autor filmów który otrzymałby najwięcej głosów od sędziów wygrywa.

Jeśli zabraknie chętnych na sędziów to ZGŁASZAM SIĘ JAKO 1

 

6. rejestracja chętnych przed rozpoczęciem. Można by stworzyć 2 kategorie: zaawansowani i początkujący. filmy należało by nadsyłać sędziom w określonym terminie np tydzień od chwili rozpoczęcia.

 

7. wpisowego brak, kufel bezalkoholowego w postaci ogłoszenia wyników na forum.

 

czekamy na propozycje pozostałych zainteresowanych.

oczywiście przydałaby się pomoc moderatora który podwiesiłby ewentualny wątek o wynikach i może jakoś zareklamował na forum (nie wiem czy to możliwe ale no poprzez hurtowy PM do wszystkich lub komunikat )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.