Jump to content
macowca

Turnigy 9xr

Recommended Posts

Witam

Postanowiłem założyć temat w którym można będzie pytać o funkcje turnigy 9xr.

Więc najpierw ja :)

Czytam te instrukcjei czytam i dalej nic nie rozumiem… Mianowicie, jak przypisać dowolną funkcję pod przełączniki w tej apce ?

I tak pewnie zaraz pojawią się kometarze typu: "nie chce ci się szukać", "chcesz mieć wszystko podane na tacy".

Guest a7498787

Poszukaj sobie video tutoriali np na youtube.

Słowo klucz: er9x

a czy Ty masz tę apkę ? lub inną z tym softem ?

Mam B)

Wczoraj do mnie przyleciała.

EDIT:

Zapomniałem jeszcze dopisać. MIało być troszkę inaczej, ale ostateczna wersja to:

-rudder d/r i aileron d/r zamienić ze sobą miejscami

- pod thr. cut dać timer

-pod gear dać aileron d/r

-a pod aileron d/r dać thr. cut

Chciałem jeszcze zmienić troszkę 3poz przełącznik, ale zrezygnowałem z tego.

A ja sypne offtopem. Jaki jest koszt aparatury z modułem nadawczym i odbiornikiem ? Bo w HK chyba jest tylko "łysy" nadajnik, a właśnie jestem na etapie zmiany aparatury i zastanawiam się nad tym sprzętem.

WIęc ja zapłaciłem:

-49,99 Turnigy 9XR Transmitter Mode 2 (No Module)

-36,40 JR-Combo/14349 FrSky DJT 2.4Ghz Combo Pack for JR w/ Telemetry Module & V8FR-II RX

-23,59 International (Registered) Air Mail 1.5kg

Suma: 109,98 dolarów

Guest a7498787

a czy Ty masz tę apkę ? lub inną z tym softem ?

Ja mam 9x z wgranym softem er9x.

Przy oryginalnym sofcie poległem z butterflyem i klapami na 2 serwach i kanałach.

Witam

Postanowiłem założyć temat w którym można będzie pytać o funkcje turnigy 9xr.

Więc najpierw ja :)

Czytam te instrukcjei czytam i dalej nic nie rozumiem… Mianowicie, jak przypisać dowolną funkcję pod przełączniki w tej apce ?

I tak pewnie zaraz pojawią się kometarze typu: "nie chce ci się szukać", "chcesz mieć wszystko podane na tacy".

to co chesz zrobić , czyli przypisać dowolną funkcję pod dowolny przełącznik to spróbuj to zrobić w menu przełączniki użytkownika , ja tam to robie tam gdzie masz kilka tych wirtualnych swichów ... ja mam starą turnigy z Twoim softem , ale już 75% ogarniam ;)

witam, jaki polecali byście moduł do tej apki biorąc pod uwage tez nie dalekie FPV do max 5-8km

biorąc pod uwage tez nie dalekie FPV do max 5-8km

obecnie to juz raczej nielegalne ;P)

ok pomińmy dalekie loty.. ;D jak ktoś ma taka apkę, to niech mi doradzi coś w rozsądnej cenie ;D + odbiornik bo ja w tym temacie jeszcze zielony :P

Ja również polecam FrSky.

Najlepiej się jednak zdecydować na konkretny typ odbiorników (są dwa - z informacją zwrotną (nazwa od D) i bez informacji zwrotnej (nazwa od V). Obecnie moduł nadawczy jest tylko dwukierunkowy, ze zworą zmieniającą na jednokierunkowy. Ja wybrałem dwukierunkowy (ale mogłem popełnić błąd).

W ofercie masz kilka odbiorników, od miniaturowych 2g do halówek, przez małe 4 kanałowe do "wielkich i ciężkich" 8 kanałowych. Wszystko w dobrej cenie.

Bartosz

ps. dziękuję za porządki w wątku.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By moreniak
      Siemka. Konrad z tej strony. Mieszkam 40km od Warszawy. Właśnie zaczynam przygodę z modelarstwem RC . Mam już aparaturę 9xr pro z eLeReSem. Szukam teraz modelu do latania. Pozdrawiam wszystkich.
    • By przemo
      Cześć wszystkim ... dawno mnie nie było, kilka lat odpocząłem od modelarstwa ale w tym roku coś we mnie pękło i chyba nadszedł czas żeby wrócić i coś znowu podziałać w tym temacie. Z racji że nie latałem 2 czy tam już 3 lata to trzeba by sobie jakoś przypomnieć wymachiwanie drążkami. Z racji że na I3D nauczyłem się latać na lotkach nie pozostaje mi nic innego jak zbudować ten model raz jeszcze ale troszeczkę po mojemu czyli nie będę się kurczowo trzymał planów Model latał wolno, stabilnie i przewidywalnie więc w moim przypadku idealnie nadał się do nauki lotu na lotach więc przypomnienie sobie jak to się robi nie powinno sprawić problemu.

Co nie co o założeniach do projektu:
      budulec EPP 8 mm grubości, węgiel na wzmocnienia troszeczkę sklejki i jakieś amatorskie malowanie w moim wykonaniu napęd to jeszcze nie wiem ale będę coś szukał między 200 a 250 W. Zasilanie 3S pojemność 1500 mah choć na pierwszym modelu latałem z 2200 mah i model dawał radę. Serwa to zależy co w szafie leży  rozpiętość jakieś 82 cm  waga RTF ... ??? Na sam początek fotki planów, które już coś "pokryklałem" ołówkiem  

EDIT ... podrzucam plany modelu

Infineon A0 Full Plans.pdf

CDN ... jak tylko zakupie budulec
    • By dimmus
      Szybkie pytanie, tak jak w temacie. Czy moduł z 9x będzie pasował do 9xr? Moja 9x pada i chyba nie będę już próbował naprawiać, tylko kupię nową, a że mam kilka odbiorników i moduł z 9x, to kupno 9xr będzie chyba najtańszym rozwiązaniem, o ile moduł podejdzie.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.