Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Czy któryś z forumowiczów jest w stanie pomóc w ustawieniu Turnigy 9XR pod heli Belt CPX?

Wszystko udało mi się opanować poza regulacją czułości żyroskopu.

Chciałbym żeby było podobnie jak w nadajniku ET6i - przełącznik do trybów HH/RATe i czułość na potencjometrze, albo na trymerze RUD jeśli się da.

GYRO mam na kanale CH9 i linijka wygląda tak:

CH5 100% FULL GEA - to pozwala włączać/wyłączać tryb HH, ale jak regulować czułość np poprzez potencjometr P1?

Proszę o pomoc ponieważ walczę z tym tydzień i nie mogę opanować.

Pozdrawiam

Paweł

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kudzu
      Krótko na wstępie: zacząłem przeszło rok temu od Wltoys V911s, zapragnąłem czegoś większego i kupiłem Belta CPX, który ponoć spadł z półki (stąd pęknięta kabina). NIESTETY nie zrobiłem zdjęcia zaraz po rozpakowaniu przesyłki - w takim byłem szoku... 😂

Szybko się okazało, że półka musiała wisieć bardzo wysoko... Rozkręciłem go do gołej ramy, wszystko wyczyściłem, wymieniłem kilka łożysk, belkę ogonową, łopaty, kabinkę i parę innych elementów. Wraz z modelem dostałem też trochę części, w większości zniszczonych, niektóre chyba od innego modelu. Generalnie pewnie to był bardzo nieopłacalny zakup, ale mam ogromną satysfakcję z samego rozkręcania, czyszczenia, smarowania klejenia itp.

I radziłem sobie sam, myślę całkiem nieźle, dopóki nie dotarłem do momentu regulacji głowicy. Okazuje się, że popychacze i przeguby to jeden wielki bigos, na dodatek na winie.
      Część popychaczy ma fi 1,4 mm, część 1,6 mm. Snapy są dłuższe i krótsze, mają jakieś oznaczenia ("A", "B", "2", "3") i nie mam pojęcia, o co chodzi (wiem tyle, że mają stronę zewnętrzną i wewnętrzną, ale to gołym okiem widać, która ma większą średnicę i którą łatwiej wciskać na kulkę). Kulki do snapów też są różne, bo w prawdzie wszystkie fi 4 mm, ale jedne dłuższe (3,7 mm), a inne krótsze (3 mm).

Dłuższe kulki wkręciłem tam, gdzie wg mnie przegub pracuje w największym zakresie, czyli na tarczy sterującej. Krótsze wylądowały m.in. na serwach, bo tam popychacze pracują prawie w jednej płaszczyźnie.
      Ale nie wiem teraz, co z tymi snapami. Kupiłbym jakieś, ale nie wiem jakie. Dłuższe, krótsze, na pręt 1,6 mm czy może zmienić wszystkie na 2 mm, bo takie są bardziej dostępne?

Pomóżcie proszę.
    • By damdam
      Witam,
      Poszukuję modułu 4w1 do lamki. Niestety podłączyłem odwrotnie zasilanie. Stary moduł na 35Mhz.
    • By moreniak
      Siemka. Konrad z tej strony. Mieszkam 40km od Warszawy. Właśnie zaczynam przygodę z modelarstwem RC . Mam już aparaturę 9xr pro z eLeReSem. Szukam teraz modelu do latania. Pozdrawiam wszystkich.
    • By przemo
      Cześć wszystkim ... dawno mnie nie było, kilka lat odpocząłem od modelarstwa ale w tym roku coś we mnie pękło i chyba nadszedł czas żeby wrócić i coś znowu podziałać w tym temacie. Z racji że nie latałem 2 czy tam już 3 lata to trzeba by sobie jakoś przypomnieć wymachiwanie drążkami. Z racji że na I3D nauczyłem się latać na lotkach nie pozostaje mi nic innego jak zbudować ten model raz jeszcze ale troszeczkę po mojemu czyli nie będę się kurczowo trzymał planów Model latał wolno, stabilnie i przewidywalnie więc w moim przypadku idealnie nadał się do nauki lotu na lotach więc przypomnienie sobie jak to się robi nie powinno sprawić problemu.

Co nie co o założeniach do projektu:
      budulec EPP 8 mm grubości, węgiel na wzmocnienia troszeczkę sklejki i jakieś amatorskie malowanie w moim wykonaniu napęd to jeszcze nie wiem ale będę coś szukał między 200 a 250 W. Zasilanie 3S pojemność 1500 mah choć na pierwszym modelu latałem z 2200 mah i model dawał radę. Serwa to zależy co w szafie leży  rozpiętość jakieś 82 cm  waga RTF ... ??? Na sam początek fotki planów, które już coś "pokryklałem" ołówkiem  

EDIT ... podrzucam plany modelu

Infineon A0 Full Plans.pdf

CDN ... jak tylko zakupie budulec
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.