Skocz do zawartości

Pierwszy Quadrocopter - co wybrać?


Barto987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakieś czas temu zainteresowałem się quadrocopterami. Postanowiłem spróbować swoich sił i zbudować własny, jednakże nie wiem kompletnie co wybrać, jakie podzespoły. Jako, że to mój pierwszy model, to nie chcę przekroczyć 800zł (bez apki). Chciałbym całość skopletować na Hobbykingu.

Jeszcze mam pytanie, czy główną płytę jakoś się programuje, czy jest to skomplikowane?

Ile kanałów powinna mieć nadajnik?

 

W przyszłości nie zamierzam jakoś rozbudowywać tego modelu w kamerki itd. Jak się wciągną to kupię porządniejszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić gotowca, teraz pełno róznego rodzaju maluchów 4 wirnikowych, jakieś biedronko podobne i inne, koszt koło 300zł. Latałem takim maluchem zupełnie testowo u Kolegi w sklepie i muszę przyznać że zupełnie fajnie to się sprawuje, ma o ile mnie pamięć nie myli różne tryby lotu, od bardziej agresywnego do bardziej stabilnego.

Nauczysz się i o ile Ci się spodoba wtedy zbudujesz coś większego.

Niestety w życiu tak już jest że jak coś jest tanie to albo skomplikowane, albo dziadowskie, albo połaczenie obu - to a`propos budowania za małe pieniądze nie mając o tym pojęcia.

Z elementów oferowanych w HK o ile pamietam są różnego rodzaju płytki oparte o multii Wii, z tego co sie zorientowałem programowanie i ustawianie tego nie jest zbyt proste przynajmniej dla laika.

Rozsądnym (czytaj wygodnym, a jednocześnie oferującym przyzwoitą jakość i wygodę) rozwiązaniem są kontrolery Naza, zwłaszcza z GPS-em, ale to juz wyższa półka cenowa.

Modelem opartym na Nazie czyli gotowym Phantomem (tak to sie chyba nazywa) też latałem i byłem pod dużym wrażeniem.

Stojąc nie tak dawno przed podobnym dylematem odpuściłem sobie Multii Wii i HK, bo jestem laikiem jeśli chodzi o programowanie tego typu sprzętu, a dwa nie bardzo mam czas na taką zabawę i zamówiłem elementy w oparciu o kontroler Naza, obecnie czekam na przesyłki.

Aczkolwiek jeśli poszukasz w sieci to pewnie znajdziesz informacje na temat Multii Wii i całej zabawy z tym związanej, wybór nalezy do Ciebie.

Pozdrawiam

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.