Skocz do zawartości

Poradźcie co do silnika 35mm


cube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam silnika 3530 bądź 3536, który spełnia moje francuskopieskowe wymagania:

- wał 4mm

- do regla 30A

- na śmigle 11x6 przy 3S

 

Wszystkie, jakie oglądałem, dają radę do 9-10x6 (wg danych sklepowych), a tak opisany silnik 2836, obciążając właśnie 11x6 i krzyżując palce, pojarałem.

 

Regiel mam 30A i nie mam serca wydawać znowu pieniędzy na mocniejszy.

 

Pisząc w skrócie - czy ktoś z powodzeniem lata na silniku 35mm na śmigle 11x6 i reglu 30A i nic mu się nie smaży?

 

Coś takiego by mnie uszczęśliwiło - http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1928,ray-c3536-08-pelikan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chyba nie bardzo czujesz co od czego zależy. Ilość Amperów zależy od obciążenia jakim jest śmigło i od ilości Voltów którymi to "śmigło" zasilamy. Motorek jest tylko "przetwornikiem" energii która - poprzez regulator i motorek - płynie z bateryjki do śmigła. Jak dasz większe śmigło to trza więcej Amperów i regulator przeżyje albo nie ...

 

ps. To jest podobnie jak zachwalają samochody co palą mało i jeżdżą szybko - tylko zapominają dodać że ALBO mało ( powoli ) ALBO szybko ( dużo pali ) ...

ten motorek z Twojego linku na 11x6 tylko 2S , przy 3S może być dym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kuba,

 

Obaj Panowie powyżej mają rację. Może napisz do czego i przeczytaj raz jeszcze wypowiedź kolegi Jerzego.

To trzeba czuć. Ja zrobiłem sobie hamownię i wyposażony w kilka urządzeń pomiarowych otwierałem coraz szerzej oczy. Każda zmiana śmigła ma wpływ na ciąg, moc, pobierane ampery oraz na temperaturę silnika. Np. zmiana śmigła z 8x4 APC na 8x6 APC w silniku AXI 2814/10 (1640 KV) na 3S dawała skok z 35 na 45A! Zmienia się to wszystko nawet przy tych samych oznaczeniach na śmigle a różnym producencie np. APC, Xoar, Graupner itp.

Polecam zbudować hamownię.

 

A teraz NAJWAŻNIEJSZE:

Zawsze używaj regulatora z zapasem. Jak silnik bierze Ci ok. 30 to regiel niech ma 40-45A, jak silnik bierze 45A to regiel np 65A itp.

Jak teraz zabraknie ci serca na wydatek, to możesz wydać więcej na nowy model i wyposażenie.

 

P.S. Sliniki RAY to średnia półka. Z tańszych niezłym klonem AXI były Pulso (choć łożyska i wały słabe). Ja przeszedłem na AXI. Mocne, sprawne i się nie grzeją. Bajka. Tylko niestety kwetia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.