Skocz do zawartości

Wybór aparatury


pacyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tu nowy.Odnoszę sie do was ,,Doświadczeni modelarze'' z prośbą o doradzenie

mi aparatury za ok 400zł. W tej chwili jestem posiadaczem aparatury od Sky Lady II nie narzekam. Ale jak się większa część z was wypowie że to jest nie najlepszy sprzęt.Więc zamierzam kupić nową lub używaną .Nie jestem z tych co śpią na pieniądzach więc interesuje mnie dobry zakup na wiele lat.Proszę o doradzenie aparatury.

 

 

Wpadła mi w oko HITEC ECLIPSE 7 ze względu na wygląd i na funkcję,co o tym sądzicie ?

za 400zł znalazłem http://www.allegro.pl/item286335080_hitec_eclipse_7_bcm.html sprzedawca przez gg zapewnia że nie ma żadnych rysek i jest praktycznie nowa,i gdyby mi się nie podobała to odda mi pieniądze, ale to tylko ,,obiecywanki''

Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to czy jest do niej przynajmniej odbiornik? Jeśli jest, to cena wydaje mi sie b. atrakcyjna, za bardzo. Ale może to sprzedawać ktoś, kto po nieudanych próbach zniechęcił się. Nie patrz na ryski, jeśli ją weżmiesz i będziesz używał po jednym dniu będziesz miał kilkaset.

Hmm, ja też zaczynałem od Sky Lady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 400zł to szukać jedynie okazji na allegro lub innych giełdach (aparatury takie jak Sanwa VG6000,RD6000, Hitec Optic 6, Eclipse 7, czy Graupner MX-12) ale jeśli ma to być tylko aparatura i aku (chodź nie polecam ponieważ kupując cały zestaw lepiej się na tym wychodzi) warto się zastanowić czy nie lepiej wybrać sprzęt nowy.

 

Cena nowego Hitec Optic 6 + aku od 439zł

lub graupner MX-12 od 489zł

 

Ceny ze sklepu cyber-fly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyboru aparatury był już wiele razy poruszany, wejdź sobie w "Elektronika" potem "Aparatury" i czytaj,jest wiele recenzji na temat aparatur również w dziale "Od czego zacząć".

Jeśli o mnie chodzi kupił bym MX-12 :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było parę razy juz poruszane ale odpowiem w skrócie

1. Eclipse 7 kupuj tylko wtedy jesli naprawde potrzebujesz 7 kanłau wady to beznadziejny wyswietlacz , menu rodem z innej epoki

2. Optic radio jak radio moze być ale bez szaleństw, niektórzy użytkownicy skarżyli się na problemy z zasięgiem ale to mogło wynikac akurat z innych czynników

3. MX-12 zdecydowane tak z tych trzech najczytelniejszy wyswietlacz , proste menu do ustawien, wady brak timerów tzreba samemu kontrolować czas lotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili się zastanawiam nad:

1.Hitec Eclipse 7 (minusy to tragiczny wyświetlacz,a do plusów bym zaliczył bajerancki wygląd i ponoć większy zasięg od MX-12)

2.MX-12 (minusy to brak timerów i przeciętny wygląd,a do plusów zaliczyłbym wyświetlacz )

Proszę was o doradzenie mi aparatury na kilka lat bezawaryjnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitec Eclipse 7 (minusy to tragiczny wyświetlacz,a do plusów bym zaliczył bajerancki wygląd........

Bylem uzytkownikiem przez jakies 3 tygodnie - tragiczny wyswietlacz ? porownajcie sobie Eclipse'a z futaba ex 6. Menu bardzo intuicyjne - do wszystkich (potrzebnych) ustawien doszedlem sam - praktycznie bez najmniejszych problemow.

Bajerancki wyglad :lol: Luzak - stay cool - to jak bajerancko bedziesz wygladal nie zalezy od radia jakie masz tylko od tego jak poslugujesz sie tym co masz....

A teraz mam MPX 3010 - i wyglada to jakby zielonej cegle wyrosly 2 dragi i antena - absolutnie nie "bajerancko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam MPX 3010 - i wyglada to jakby zielonej cegle wyrosly 2 dragi i antena - absolutnie nie "bajerancko"

 

Ale za to jaką elastyczność funkcji ma ta niebajerancka zielona płyta chodnikowa :P

Zbierałem na nią 4 lata - ale opłacało się. Szkoda, że do MPX 4000 nie będą dostępne moduły Spectrum DX, a szkoda, bo to byłoby dopiero odjechane radyjko.

 

Wracając do tematu: Tak jak napisał Marcin133, każda z wymienionych przez niego aparatur jest przyszłościowa. Poniżej nie warto schodzić, bo po prostu bo bardzo krótkim (relatywnie do okresu w jaki mamy zamiar się bawić w modelarstwo) czasie przestanie nam wystarczać prostsze radio. Wyżej też nie ma co startować - bo jakbyś miał na dzień dobry kwotę ponad 1000 zł do wydania to pewnie dyskusja wyglądałaby inaczej (wide np MPX3030, czy Futaba 9**).

 

A co wybrać pomiędzy tymi które podał Marcin - to już kwestia gustu, a o nich się nie dyskutuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w oko HITEC ECLIPSE 7 ze względu na wygląd i na funkcję,co o tym sądzicie ?

za 400zł znalazłem http://www.allegro.pl/ite...ipse_7_bcm.html sprzedawca przez gg zapewnia że nie ma żadnych rysek i jest praktycznie nowa,i gdyby mi się nie podobała to odda mi pieniądze, ale to tylko ,,obiecywanki''

Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem tu nowy.Odnoszę sie do was ,,Doświadczeni modelarze'' z prośbą o doradzenie

mi aparatury za ok 400zł. W tej chwili jestem posiadaczem aparatury od Sky Lady II nie narzekam. ?

 

Jezeli na nia nie nazekasz, nie potrzebujesz wiecej kanalow, mixera, nie chcesz w tym sezonie (nadchodzacym) polatac maszyna wielosilnikowa, szybowcem z usterzeniem "V",a aparatura trzyma zasieg, a ty nie masz za wiele siana do wydania........................

To po co wymieniac?

Przeznacz moze sianko, na pakiety, silnik dobry regler, fajny modelik, a jak bedziesz mial kase i bedziesz potrzebowal aparatury o wiekszych mozliwosciach to ja kupisz.

Odwlekanie powaznych zakupow w czasie ma tez inna zalete, Co dzien, czytajac forum, artykuly w necie, i budujac modele, stajesz sie bardziej doswiadczony, Twoja wiedza rosnie. Wiec pewnie gdybys odwlekl kupno aparatury do przyszlej jesieni, nie musialbys zadawac tego pytania na forym. Po prostu juz bys sam wiedzial co bedzie ci pasowac...

 

Baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.