Skocz do zawartości

silnik 40,1cc z Piły - tokarz i zaplon


robraf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znajde tu na forum jakas osobe ktora moglaby mi wytoczyc 2 piasty do silnika benzynowego 40cc?

 

i teraz prosilbym jeszcze o podpowiedz czy taki zaplon bylby dobry

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__24897__Replacement_Complete_Ignition_Set_for_Single_Cylinder_Gas_Engines_14mm_Plug.html

 

rozumiem ze ma on w sobie wszyustko wlacznie z czujnikiem halla

po co sa te wszystkie kabelki idace od zaplonu? fajna to wiem ale reszta?

 

podpowiedzcie tez jaki tlumik dac i jaka piaste by mialo to rece i nogi

 

silnik z pily Oregon z mysla o zastosowaniu w modelu rwd 5

 

silnik nie jest super ciezki, wiec chcialem zrobic go z malym rozrusznikiem, podpatrzylem kiedys taki bajer. traz jaki silniczek dac i jakie przelozenie. pasek czy zebatka? a moze 2 zebatki polaczone paskiem

 

jutro zmierze pojemnosc tlumika. moze to cos podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

pomoze ktos? moze zle zadalem pytanie??

 

piaste juz sobie zaprojektowalem ale powiedzcie mi teraz czy ten zaplon sie nada do silnik 40cc( czy to wogole ma cos do rzeczy bo w koncu ma dawac tylko iskre..)

 

jakie smiglo dac na poczatek? (do makiety rwd5) i jakie przelozenie dla rozrusznika i jaki silniczek ( szczotkowa 500 da rade? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rozruszniku zapomnij bo to co najmniej 0,5kg masy więcej dla samolotu. Moduł powinien pasować ale kupujesz go na własną odpowiedzialność ;) Przewody w nim to czujnik, zasilanie i fajka. Zacząłbym od śmigła 18x8 cali http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?p=productsMore&iProduct=1698&sName=smiglo-jm-18x8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze dojdzie do modelu taka masa to nic tylko cieszyc sie ;)

bo to masa na dziobie ktorej bede szukal bo ogon jest masywnie wykonany a silnik nadzwyczaj lekki

 

balcerseb skad wziales taki rozrusznik ? mozna dac jakies mniejsze kolko zebate przy silniku? piaste mi wytoczy kolega (okazalo sie ma sprzet i umie) ale teraz pytanko o wydech, moglbys pomoc? i ile by to kosztowalo. prosty wydech puszkowy(pitts) z 2 rurkami. silnik do dolu cylindrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.