Skocz do zawartości

Trza pomóc dziecku w hobby! Prośba!


pietka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy

Ta przefajna, mała dziewczynka na zdjęciu poniżej ma na imię Ania , ma 9 lat i często gdy bawiła się na podwórku, przychodziła do mnie do garazu i z otwartą buzią oglądała zbiór modeli i moe jakieś tam prace nad nimi. Nie wierząc zbytnio , że ją to zainteresuje ( wszak to wiek kiedy gierki, barbi i inne takie ) , cierpliwie jej wyjaśniałem co to, do czego itd. I któregoś dnia ta młoda dama przyszła się pochwalić własnoręcznie wykonanym z kartonu modelem, który sama sobie ściągnęła z netu, wydrukowała i nieporęcznie ale jednak w miarę poprawnie skleiła. O ile pamiętam, to jej dumny tata stwierdził, że był to PZL Dzik (!?) :wacko:No i teraz o co chodzi?

Ano proszę kolegów, którzy mają gdzieś w zbiorach jakiegoś Małego Modelarza z Polskim , przedwojennym samolotem o udostępnienie mi go w formie darowizny lub przekazania przeze mnie środków płatniczych, w celu podarowania jej prawdziwego Małego Modelarza do zrobienia nowego kartonowca. Ja już szykuję jej rzutka z Multiplexu, ale warto by było, aby ten zapał się nie zmarnował. Proszę o kontakt na PW.

Pozdrawiam

Piotr

 

A to Ania :)

20130417185811.jpg

 

Acha, nawet śmigło się kręci! A?! :o

 

Mała poprawka: Ania ma niecałe 8 lat.

Edytowane przez pietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jurku, na pewno , właśnie on jest na zdjęciu. Dziś była u mnie w garażu i nieśmiało poprosiła o symulator FMS!!! :blink: Gdzie ona to znalazła? :D No, ale nie wie jaka niespodzianka ją czeka. Już czeka na nią specjalny skalpel i podkładka do cięcia . Jak tylko dojdą Samoloty, natychmiast jej przekażę. A swoją drogą, to czym Ci się najlepiej kleiło modele z MM? Pytam , bo w życiu skleiłem ich 3 sztuki i był wtedy tylko Hermol w Składnicy Harcerskiej, a i to nie zawsze.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kleilem na butapren, niestety nie jest zbyt zdrowy ale kto się wtedy tym przejmował. Ostatnio trafilem na klej introligatorski w sklepie z zabawkami. Bardzo dobrze klei ale jest chyba zbyt wilgotny i trzeba bardzo oszczędnie nakładać na papier. Myślę, że można go przetestować na wolnych, niezadrukowanych powierzchniach jak będzie się zachowywal. Nie pamietam nazwy kleju, występuje w takich czerwonych tubkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam " KLEJ MAGIC " nadaje się świetnie do klejenia papieru.

Po wyschnięciu nie pozostawia brudnych śladów, jest przeźroczysty i elastyczny więcej o nim tu

Wojtek, to jest dokładnie ten klej, o którym pisalem. Bardzo dobrze klei tylko trzeba oszczędnie.

 

Pietka, mogę zajrzeć do sklepu, nabyć 2 tubki i wysłać do Ciebie - tyle mogę zrobić bo MM nie dysponuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wydaje mi się że elektroniczne modele nie wchodzą w grę. Przecież w tych modelach nawet grubość papieru ma znaczenie co w przypadku gotowego pisemka już mamy dobrane tylko wręgi trzeba nakleić z reguły na 1mm karton. Dla dziecka to dodatkowe kombinowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy

Bardzo dziękuję za tak szeroki odzew, nie spodziewałem się . Kilku kolegów przesłało pliki, kilku zadeklarowało już przesłanie różnych modeli, klejów , a Kolega Jurek wyśle nawet pełnosprawny symulator! Bardzo się cieszę, że mogę w tym uczestniczyć wraz z Wami. Jutro pogadam z rodzicami Ani, nie chcę im się wtrącać w proces wychowawczy, a zanosi się na to, że Ania tak łatwo nie odpuści. Dziś spotkałem ją na podwórku z innymi dziećmi i powiedziałem, że czeka ją niespodzianka i że wiele osób z internetu interesuje się jej modelami. Uśmiech na buzi był większy niż księżyc w pełni na równiku! :D

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma model PB-6 racek wlasnej roboty rozp ok 1100 pod silnik 1,5cm do skonczenia chetnie go oddam .nie stety nie mam czasu go dokonczyc ,moze ktorys z kolegów by go dokonczył dla dziewczynki?jest kadłub,2 skrzydelka mial byc na bagnety ,jw jednym trzeba dokleic kesony i natarcie ,brak stateczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Panią Swietłanę, faktycznie- mocny , ruski dryl!!! Osobiście jestem fanem Patty Wagstaff, nawet mam 2 metrową makietę jej Extry!!!.

A film na pewno pokażę! Może coś się faktycznie stanie fajnego, kto wie? Na razie jej koleżanki skutecznie wyciągają ją na rower , a i ja nie często siedzę w modelarni. Jutro pogadam z tym małym ancymonem! :)

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że to na poważnie, Napisałem na PW, że mogę podarować MM

Mogę podarować:

- RWD-10

- RWD-4 , RWD-5

- RWD-13

- Łoś

- Wilka

- PZL 11c

-Breguet XIX (wchodził w skład lotnictwa Polskiego przedwojennego)

 

Ale widzę , że nie oto chodziło. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.