Jump to content
hmm

Turnigy 9xr telemetria

Recommended Posts

Witam, zamierzam kupić taki zestaw: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX.html

i tu nasuwa się parę pytań. Wszelkiego rodzaju sensory mogę podłączać bezpośrednio do odbiornika, a takie coś: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19970__FrSky_FSH_01_Telemetry_Sensor_Hub.html jest potrzebne tylko gdy zabraknie wejść w odbiorniku ? Czy się mylę ?

Żeby wyświetlać dane na aparaturze niezbędna będzie taka przeróbka: http://forum.turnigy9xr.com/converting-9xr-to-frsky-telemetry-djt-module-t362.html ? Próbował ktoś tutaj to zrobić ? Jeśli nie to, to zakładam, że potrzebny będzie monitorek, wystarczy najtańszy od FrSky ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Bardzo dziękuję ! Wszystko już mniej więcej jasne, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By dimmus
      Jestem posiadaczem Spektrum Dx8 pierwszej generacji z telemetrią. Staram się ogarnąć temat vario w tej aparaturze. Z samym czujnikiem vario na aparaturze tylko wyświetla się aktualna wysokość, mi zależy na pipku, ewentualnie komunikacie o aktualnej wysokości. Doszedłem do modułu Vspeak http://www.vspeak-modell.de/en/speech-module/spektrum , tylko nie bardzo wiem gdzie i nawet za ile można to kupić, oraz czy gra jest warta świeczki.
      Jest kilka filmików gdzie jest pokazane jak to działa, więc jeżeli cena jest do przejścia, to chcę to mieć .

Drugie pytanie w temacie telemtrii Spektrum, czy Altis może robić za czujnik vario? będzie działać jak podłączę do TM1000, czy trzeba jakiś dodatkowy konwerter sygnału?
    • By macowca
      Cześć ! Wróciłem po długim czasie z ciekawym pytaniem  
      Otóż zaangażowałem się w studencki projekt bolidu i myślę nad telemetrią. 
      Potrzeba kilku czujników temperatury, przyśpieszenie, prędkość ( biegi i obroty ), wychylenia pedałów itp. 
      Myślałem żeby użyć do tego w jakiś sposób telemetrii FrSky.  Mam apkę Turnigy 9XR, więc można ją wykorzystać do przesyłu danych i ew. zapisu. 
      I tutaj chciałbym was poprosić o pomoc. Moje pytania to:
      - czy da się wykorzystać modelarską telemetrię do takiego przeznaczenia ? Wiem, że ułatwiłoby to sprawę, bo dane z czujników są już "ladnie poukładane", więc nie trzeba pisać do nich specjalnego programu
      - czy pobrane dane da się podłączyć do jakiegoś Raspberry pi albo arduino, żeby można było je potem przejrzeć na kompie

- jeśli nie, to czy mogę mieć podgląd na bieżąco za pomocą apki oraz dodatkowy zapis, żeby potem obejrzeć wszystko na komputerze w postaci wykresów etc.

- ogólnie poprosiłbym o jakieś rzeczy do przeczytania, na czym mogę się wzorować. Szukałem ogólnie info o telemetrii w takich bolidach, ale z miernym skutkiem

Z góry dzięki
    • By moreniak
      Siemka. Konrad z tej strony. Mieszkam 40km od Warszawy. Właśnie zaczynam przygodę z modelarstwem RC . Mam już aparaturę 9xr pro z eLeReSem. Szukam teraz modelu do latania. Pozdrawiam wszystkich.
    • By przemo
      Cześć wszystkim ... dawno mnie nie było, kilka lat odpocząłem od modelarstwa ale w tym roku coś we mnie pękło i chyba nadszedł czas żeby wrócić i coś znowu podziałać w tym temacie. Z racji że nie latałem 2 czy tam już 3 lata to trzeba by sobie jakoś przypomnieć wymachiwanie drążkami. Z racji że na I3D nauczyłem się latać na lotkach nie pozostaje mi nic innego jak zbudować ten model raz jeszcze ale troszeczkę po mojemu czyli nie będę się kurczowo trzymał planów Model latał wolno, stabilnie i przewidywalnie więc w moim przypadku idealnie nadał się do nauki lotu na lotach więc przypomnienie sobie jak to się robi nie powinno sprawić problemu.

Co nie co o założeniach do projektu:
      budulec EPP 8 mm grubości, węgiel na wzmocnienia troszeczkę sklejki i jakieś amatorskie malowanie w moim wykonaniu napęd to jeszcze nie wiem ale będę coś szukał między 200 a 250 W. Zasilanie 3S pojemność 1500 mah choć na pierwszym modelu latałem z 2200 mah i model dawał radę. Serwa to zależy co w szafie leży  rozpiętość jakieś 82 cm  waga RTF ... ??? Na sam początek fotki planów, które już coś "pokryklałem" ołówkiem  

EDIT ... podrzucam plany modelu

Infineon A0 Full Plans.pdf

CDN ... jak tylko zakupie budulec
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.